0 rzeczy) : 0.00PLN
FAQ

Wszystkie nasze systemy rolet montowane są za pomocą wkrętów samogwintujących. Istnieją jeszcze 2 możliwości montażu, na specjalnych uchwytach do otwierania skrzydeł oraz na taśmie samoprzylepnej. Wsporniki do skrzydeł dociskają gumę uszczelniającą, co przeszkadza w prawidłowym działaniu okna, a w przypadku taśmy samoprzylepnej podczas otwierania i zamykania firan zatrzaski mają dodatkowe obciążenie, ponieważ ściąga się je w dół, aby przewinąć mechanizmy. I nie zawsze taśma klejąca może wytrzymać ciężar samej kurtyny + obciążenie podczas otwierania. Aby firana nie spadła klientowi na głowę, zalecamy mocowanie jej wyłącznie za pomocą wkrętów samogwintujących.

Tkaniny na wszystkie rodzaje zasłon są impregnowane przeciwpyłowo, dzięki czemu nie gromadzą kurzu i nie wymagają specjalnej pielęgnacji. W przypadku niewielkich zabrudzeń kurtynę można przetrzeć wilgotną gąbką i wodą z łagodnym mydłem. Zdecydowanie nie zaleca się prania tkanin, ponieważ stracą one swój kształt i nie będzie można przywrócić ich pierwotnego wyglądu.

Tkaniny na rolety są przygotowane do ciągłej ekspozycji na słońce, ale jak wszystkie inne materiały nie są trwałe i z czasem mogą blaknąć i stracić kolor. Dzięki środkom ochrony proces ten nie zachodzi natychmiast i rozciąga się na kilka lat, ale nie można powiedzieć, że tkanina w ogóle się nie wypala.

Standardowy czas realizacji zamówienia wynosi do 3 dni, ale może wydłużyć się do 5 dni w sezonie.

Na koszt wpływa rodzaj wybranego systemu, tkanina oraz wielkość okna.

Blackout to specjalna seria tkanin z efektem 100% zaciemnienia. W tej serii zewnętrzna strona tkaniny jest podgumowana, guma nie przepuszcza promieni słonecznych, dzięki czemu powstaje efekt całkowitego zaciemnienia. Seria zaciemniająca jest często stosowana w specjalnych pomieszczeniach z wymaganiami dotyczącymi zaciemnienia lub w sypialni, gdy potrzebny jest sen w ciągu dnia. W innych przypadkach wystarczą standardowe tkaniny, które częściowo przepuszczają światło, znacznie wygodniej jest przebywać z nimi w pomieszczeniu.

Każda tkanina pozwala chronić się przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Nie należy spieszyć się z zaciemnieniem, ponieważ zasłona będzie musiała być częściowo odsunięta, aby światło wpadało do pomieszczenia, zwłaszcza w kuchni lub salonie, gdzie zawsze powinno być słońce.

Jeżeli system posiada kilka wariantów kolorystycznych, można go wybrać podczas składania zamówienia na stronie internetowej. System MINI jest często dostępny w kolorze białym lub brązowym, podczas gdy systemy zamknięte, takie jak UNI i UNI-P, są dostępne w kolorze białym, brązowym, orzechowym, złotym dębie i mahoniu. Uwaga: kolor systemu wpływa na koszt całego produktu.

Wszystkie systemy są montowane na wkrętach samogwintujących i nie zalecamy montażu w inny sposób.

Mechanizmy zasłon zajmują odpowiednio 45 mm, odległość od skrzydła do nachylenia musi wynosić co najmniej 45 mm, w przeciwnym razie kąt otwarcia zmniejszy się.

Tkaniny odblaskowe służą do odprowadzania ciepła, odbijają część światła słonecznego, dzięki czemu okna i zasłony mniej się nagrzewają w intensywnym świetle słonecznym.

Skrzynka i prowadnice w systemach typu zamkniętego wykonane są z aluminium pokrytego farbą. Dostępne są również opcje z laminacją w kolorze złotego dębu.

Każdy system ma własne tolerancje dla możliwej szerokości i wysokości produktu, dzieje się tak ze względu na obciążenie wału i mechanizmów. Jeżeli kalkulator nie pozwala na zamówienie firany o odpowiednim rozmiarze to trzeba przesiąść się na inny system, są ułożone od najmniejszego do największego w kolejności rosnącej z MINI a następnie Standard25 i Standard35. Systemy „Standard” wyposażone są we wzmocnione mechanizmy i metalowe wsporniki specjalnie do dużych kurtyn.

Standardowe żaluzje poziome mają kilka narzędzi kontrolnych, często laskę do obracania listew i linkę do podnoszenia i opuszczania. W przypadku sterowania mono system wyposażony jest w jeden łańcuszek, który najpierw obraca lamele, a następnie podnosi je do góry, podobnie jak rolety. Monocontrol to nowoczesna wersja znacznie wygodniejsza od klasycznych mechanizmów, takie sterowanie wyposażone jest w rolety w systemach Venus i Magnus.

System UNI posiada szyny płaskie i może być montowany tylko na skrzydłach o głębokości cofnięcia co najmniej 15mm. Z kolei system UNI-P wyposażony jest w prowadnice w kształcie litery U, które tworzą niezbędną przestrzeń dla tkaniny, dzięki czemu można go montować zarówno na skrzydłach dowolnego typu, jak i na otworach okiennych.

Zapewniamy pełną listę komponentów do wszystkich rodzajów produktów hurtowych i detalicznych. Do naprawy firan i rolet służą gotowe zestawy naprawcze, które umożliwiają wymianę wszystkich mechanizmów i wsporników na nowe.

Żaluzje aluminiowe nie wymagają specjalnej pielęgnacji, wystarczy zetrzeć kurz i będą jak nowe. Aby to zrobić, użyj wilgotnej gąbki. W przypadku silnego zanieczyszczenia należy użyć łagodnego roztworu mydła.

Żaluzje poziome najlepiej sprawdzają się montowane bezpośrednio na skrzydłach. Istnieje również opcja montażu na otworze okiennym lub na suficie, ale są to rzadsze opcje montażu.

Aby obrócić lamele, użyj laski, jeśli chcesz całkowicie podnieść wszystkie żaluzje, odbywa się to za pomocą sznurka.

Żaluzje są instalowane za pomocą wkrętów samogwintujących, co nie szkodzi plastikowym oknom. Po zamontowaniu okna nie będą się pociły, ponieważ rolety dobrze przepuszczają powietrze dzięki wielu małym listwom.

W kuchni można zamontować wszelkiego rodzaju rolety, zarówno materiałowe, jak i aluminiowe. Aluminium z kolei jest odporne na temperaturę i łatwe w utrzymaniu, nawet w przypadku znacznego zabrudzenia, aluminium nie boi się wilgoci i łatwo zmywa się wilgotną gąbką.

Rolety przygotowane są do montażu na oknie. Aluminiowe lamele nie emitują szkodliwych substancji w świetle słonecznym, dzięki czemu bez problemu można je zamontować nawet w pokoju dziecięcym.

W przypadku zamówienia zasłon w innym terminie, tkaniny z różnych serii mogą różnić się o pół tonu. Należy również pamiętać, że stare zasłony stopniowo blakną na słońcu i tracą jasność, w związku z tym nowe zasłony mogą wydawać się jaśniejsze.

Wszystkie typy żaluzji i zasłon mogą być wyposażone w system blokujący. Zamawiając żaluzje do otwierania skrzydeł należy dodać je bezpośrednio z fabryki. Ponadto, jeśli rolety zostały już zamontowane na skrzydle, ale wystają, zatrzaski można dodać po zamontowaniu.

Aby przymocować żaluzje, należy zmierzyć zgodnie z instrukcją, a podczas instalacji zamocować kilka wsporników na poziomie. Dlatego samodzielny montaż rolet nie jest trudny. Jeśli samodzielna instalacja nie jest możliwa, zawsze możesz skontaktować się z instalatorami, którzy pomogą w instalacji żaluzji o dowolnej złożoności.

Często przed zainstalowaniem sufitu podwieszanego należy wskazać rzemieślnikom, że zostaną do niego przymocowane również żaluzje, rzemieślnicy w tym przypadku przygotują z góry hipoteki na przymocowanie gzymsu. Jeśli nie ma hipotek, montaż jest możliwy na nośnych elementach konstrukcyjnych, jeśli występują, w pobliżu okna.

Najlepszą odpowiedzią byłoby nie. Zarówno w pralce, jak i ręcznie. Tkaninę zasłonową można łatwo uszkodzić, nie mówiąc już o specjalnych impregnatach, które mogą z niej zejść. Żaluzje poziome są trudne do mycia, ponieważ lamele są dość delikatne i łatwo je uszkodzić przy niewielkim wysiłku.

Rolet nie wolno prać ani całkowicie moczyć w wodzie. Przy takiej ekspozycji tkaniny można łatwo uszkodzić, a przy użyciu proszku farba może zostać zmyta z tkaniny. Dlatego we wszystkich instrukcjach pielęgnacji rolet zaleca się przejeżdżać po nich szczotką lub wilgotną gąbką, ale w żadnym wypadku nie należy całkowicie moczyć tkanin w wodzie.

Każdy rodzaj żaluzji jest przeznaczony do własnych celów. Na przykład żaluzje poziome są często instalowane na skrzydłach okiennych i zamykają małe otwory świetlne. Żaluzje pionowe wręcz przeciwnie, im większe okno, tym lepiej, takich żaluzji nie należy montować na małych oknach, ponieważ ich przeznaczeniem jest montaż na dużych otworach świetlnych. Możesz zauważyć, że żaluzje pionowe są częściej stosowane w biurach lub szkołach, podczas gdy żaluzje poziome są częściej używane w domu.

Wszystkie produkty wykonujemy w indywidualnej cenie, w zależności od wybranej tkaniny i rozmiaru produktu. Koszt jest obliczany na podstawie wielu czynników. Dlatego zawsze możesz wymienić jeden z nich i samodzielnie wpłynąć na koszt produktu. Na przykład, wymieniając tkaninę, możesz zarówno kilkakrotnie zwiększyć koszt produktu, jak i obniżyć jego koszt bez zmiany wymiarów.

W żaluzjach pionowych maksymalna rzeczywista długość produktu wynosi do 6m. Nie zalecamy jednak przekraczania 2,8 m na jednym produkcie, ponieważ zbyt duża szerokość zwiększa obciążenie wszystkich mechanizmów sterujących.

Na naszej stronie dostępny jest kalkulator online, w którym ceny są zawsze aktualne, podaj wymiary okna po listwach przyszybowych i zobaczysz aktualny koszt gotowej firany. Ponadto przy wyborze różnych tkanin koszt ulegnie zmianie, ponieważ tkanina jest jednym z czynników wpływających na koszt produktu.

Produkcja zlokalizowana jest w mieście Połtawa. Marka strefy umieszczana jest również w innych miastach w celu zapoznania się z asortymentem lub do samodzielnej dostawy.

Żaluzje pionowe nie wymagają szczególnej pielęgnacji, ponieważ tkanina pokryta jest impregnatami przeciwpyłowymi. W przypadku mocnego zabrudzenia wystarczy przetrzeć rolety wilgotną gąbką.

Na naszej stronie znajduje się kalkulator online, który od razu wyświetla aktualny koszt gotowego produktu. Po błędnej kalkulacji możesz od razu złożyć zamówienie i opłacić je po aktualnym koszcie.

System venus składa się z płaskiego gzymsu, który nie zajmuje miejsca na ramie okiennej. Wyposażone są również w sterowanie mono za pomocą jednego łańcuszka, w przeciwieństwie do klasycznych, w których stosuje się linkę i laskę.

Listwy do żaluzji wykonane są z aluminium i malowane. Nie blakną na słońcu i nie żółkną. Na stronie prezentowane są również żaluzje wykonane z drewna i bambusa, naturalne materiały pokryte są specjalnym lakierem chroniącym przed kurzem i promieniami słonecznymi.

Skorzystaj z systemu venus, takie żaluzje wyposażone są w płaski gzyms, wszystkie mechanizmy sterujące wraz z gzymsem znajdują się pomiędzy listwą przyszybową i nie zajmują dużo miejsca.

Żaluzje wykonane z naturalnego drewna wykonane są z lipy kanadyjskiej (Basswood) oraz naturalnego bambusa. Oba materiały są przygotowane do umieszczenia w oknie i zabezpieczone przed kurzem i blaknięciem.

Wszystkie tkaniny do rolet i systemów dzień-noc pokryte są impregnatami przeciwpyłowymi. dlatego przy wyjeździe nie zaleca się całkowitego namaczania tkaniny i używania silnych detergentów, gdyż mogą one zakłócać impregnację i tkanina zacznie silniej zbierać kurz.

Tkaniny rolet rzymskich są nieco grubsze niż rolety i można je delikatnie prać.

Sami jesteśmy producentem, dlatego niezależnie kontrolujemy jakość wszystkich produktów.

Koszt firany uzależniony jest od ceny tkaniny. Istnieją zarówno budżetowe serie tkanin, jak i segment premium, więc koszt może się znacznie różnić w zależności od wybranej tkaniny. W kalkulatorze online zawsze możesz przełączać się między różnymi tkaninami i zobaczyć, jak zmienia się koszt produktu.

Przy pomiarze wystarczy uzyskać szerokość i wysokość skrzydła na listwach przyszybowych, więc nie powinno być trudności z pomiarem. Podobna sytuacja z instalacją, wystarczy przymocować parę wsporników za pomocą wkrętów samogwintujących. W razie dodatkowych pytań nasi specjaliści udzielą porad w zakresie pomiarów i instalacji lub wyślą specjalistę.

Tak, po demontażu mogą pozostać otwory po wkrętach samogwintujących, w ich miejsce można zamontować podobne żaluzje lub otwory można zakleić białym silikonem i nie będą one widoczne.

Tak, skrzynka ma wysokość 45 mm, a jeśli jest niewielka odległość od skrzydła do skosu, to skrzynka może się stykać i tym samym zmniejszać kąt otwarcia okna. Podczas instalowania klapy do wentylacji takie problemy nie występują. Ponadto, jeśli to konieczne, możesz zainstalować bardziej kompaktowe systemy.

Witryna ma wiele różnych systemów, od aluminium i drewna po tkaninę. Jeśli masz problem z wyborem firan, polecamy lekturę artykułów na naszym blogu, opisuje on zalety i wady wszystkich systemów, co pozwala podjąć decyzję przy wyborze firan i rolet.

Nie, na naszej stronie kalkulacja odbywa się za pomocą kalkulatora online, a aktualna cena jest natychmiast wyświetlana bez wezwań i oczekiwań menedżera.

Żaluzje są mocowane za pomocą wkrętów samogwintujących i można je montować na dowolnych oknach, a także na pochyłościach, a nawet na ścianach i sufitach.

Do rolet materiałowych stosowane są specjalne tkaniny z impregnacją przeciwpyłową. Nie blakną na słońcu i nie wydzielają szkodliwych substancji po podgrzaniu.

Dla okien o niestandardowych kształtach dostępne są dwa systemy, panele plisowane lub fałszywe. Przeznaczone są do wszystkich typów okien w tym do łuków i półłuków.

Podobieństwo takich produktów polega jedynie na ochronie przed penetracją. Poza tym rolety mają wiele innych zalet, których nie mają kraty, na przykład: ochronę przed utratą ciepła, hałasem ulicznym, kurzem czy atrakcyjny wygląd. Dlatego nie zalecamy porównywania rolet z kratami, ponieważ ich funkcjonalność jest bardzo różna.

Rolety często wykorzystują 100% tkaninę poliestrową, ale dostępne są również opcje z PVC i juty.

Płatność za zamówienie jest możliwa online na stronie internetowej, jak również na nasze konto. Podczas składania zamówienia możesz wybrać dowolną dogodną formę płatności.

Każdy system przedstawia asortyment możliwych tkanin wraz z wizualizacją systemu. Ponadto tkaniny można obejrzeć w dziale "katalog tkanin" lub pobrać katalog w formacie PDF.

Na stronie znajdują się szczegółowe instrukcje dotyczące pomiarów, a także artykuły na blogu dotyczące wyboru systemu i opcji jego instalacji w celu prawidłowego pomiaru. Jeśli informacje prezentowane na stronie nie wystarczą, zawsze możesz zasięgnąć porady naszych specjalistów telefonicznie.

Żaluzje poziome nie przepuszczają światła, ale dzięki otworom technicznym mogą być częściowo prześwitujące. Do 100% zaciemnienia należy zastosować rolety z tkaniną Blackout.