0 rzeczy) : 0.00PLN
Żaluzje bambusowe

Żaluzje bambusowe

Rosnąca popularność naturalnych i przyjaznych dla środowiska materiałów w życiu człowieka jest powodem stosowania naturalnych surowców w systemach ochrony przeciwsłonecznej. Żaluzje bambusowe to stylowa i wyrafinowana opcja dekoracji okien w celu ochrony przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami. Szczególnie cenione są przez miłośników eko-designu, jednak w praktyce harmonijnie prezentują się nawet w klasycznych wnętrzach.

Rolety bambusowe: opis

Wykorzystanie włókien drzewnych i roślinnych do dekoracji wnętrz przyszło do nas z krajów wschodnich. Mieszkańcy Azji docenili bambus, który zarówno wygląda estetycznie, jak i spełnia podstawowe funkcje ochronne.

Rolety bambusowe to płótno składające się z prasowanych patyczków bambusowych. Między sobą przeplatane są nitkami, słomkami lub jutą. Bambus może mieć różne kształty - płaski, cienki, zakrzywiony, zaokrąglony lub po prostu sprasowany. Również nici mogą różnić się grubością i kolorem. Rodzaj splotu materiałów wpływa bezpośrednio na poziom przenikania światła dziennego i słonecznego. Ponadto rolety bambusowe zapewniają wysoki poziom izolacji termicznej.

Rolety bambusowe: rodzaje montażu

W zależności od rodzaju mechanizmu i systemu sterowania, rolety bambusowe dzielą się na dwa rodzaje: rolety rzymskie i rolety.

  1. Bambusowa roleta jest podobna do próbki tkaniny. Tkanina zasłonowa ze środkiem obciążającym jest mocowana w górnej części otworu okiennego. Gdy kurtyna jest podniesiona, płótno zwija się w formie rolki. To niezwykle prosty i jednocześnie niedrogi rodzaj zasłon.
  2. Rolety rzymskie wykonane z bambusa są znacznie trudniejsze. W płótnie zainstalowany jest sznurek, który po podniesieniu tworzy piękne fałdy w postaci fal na oknach. Zewnętrznie przypomina znanych Rzymian, zamiast tkaniny stosuje się tylko tkanie bambusa. Rolety rzymskie bambusowe można zamontować zarówno na otworze okiennym, jak i na ścianie lub suficie.

Rolety i zasłony bambusowe: zalety

Produkty wykonane z naturalnych surowców idealnie nadają się do pomieszczeń z suchym powietrzem. A wysoka odporność materiału na blaknięcie sprawia, że ​​można go stosować do skutecznej ochrony przed słońcem.

Rolety bambusowe nie wchłaniają wilgoci, nie odkształcają się pod wpływem zimna i wysokich temperatur, dzięki czemu można je stosować w łazienkach, saunach, basenach i na werandach. Tkaniny pokryte są specjalnymi impregnatami, które przedłużają ich żywotność i ułatwiają pielęgnację.

Zasłony bambusowe idealnie nadają się do zaciemniania dużych okien na loggiach, balkonach i tarasach

Systemy ochrony przeciwsłonecznej wykonane z naturalnych materiałów są szczególnie cenione przez miłośników stylu eko. Wolą surowe zasłony w naturalnym kolorze. A dla tych, którzy chcą nadać swojemu wnętrzu oryginalności, mogą wykorzystać płótna z różnymi wzorami.

Rolety bambusowe (żaluzje) doskonale sprawdzą się w kuchniach w każdym stylu. Nie tylko wnoszą do przestrzeni naturalne motywy, ale także

wyglądają bardzo harmonijnie. Ponadto są bezpretensjonalne w pielęgnacji i można je łatwo czyścić wilgotnymi chusteczkami.

Kup bambusowe rolety

Motywy ecostyle i orientalne są teraz znacznie bliższe niż myślisz. Pierwsza na Ukrainie internetowa fabryka systemów ochrony przeciwsłonecznej Pro-shto oferuje zamawianie rolet według indywidualnych wymiarów. A co najważniejsze - nie musisz wzywać mierniczego i tracić osobistego czasu. Wystarczy wpisać parametry swoich okien do wygodnego kalkulatora online bezpośrednio na stronie i dowiedzieć się jaka będzie cena gotowych produktów.

Wszystkie komponenty do naszych produktów powstają w Polsce, dzięki czemu spełniają wysokie standardy jakości. Bardziej szczegółowe warunki współpracy znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Rolety bambusowe to oryginalny i wyrafinowany sposób na dekorację okien w pomieszczeniach. Równie dobrze nadają się do kuchni, sypialni, łazienek, balkonów i werand.

Zasłona bambusowa cena montażu rolki Zasłony bambusowe cena montażu rzymskiego

Wszystkie towary

W dziale prezentowane są wszystkie najnowsze i specjalne oferty dotyczące systemów ochrony przeciwsłonecznej