0 rzeczy) : 0.00PLN
Rzymskie zasłony

Rzymskie zasłony

Odpowiednia sukienka do okien zdobi pokój i dopełnia go. Przede wszystkim chroni dom przed ostrym słońcem i irytującymi spojrzeniami przechodniów i sąsiadów. W ostatnim czasie konsumenci wybrali rolety rzymskie jako wystrój swoich okien. Prosta konstrukcja, minimalistyczny design oraz szeroki wybór kolorów i faktur tkanin pozwala na zastosowanie rolet rzymskich we wnętrzach o dowolnym kierunku stylistycznym.

Rolety rzymskie: cechy konstrukcyjne

Ten rodzaj ochrony przeciwsłonecznej okien plastikowych to piękny i jednocześnie praktyczny wystrój. Rolety rzymskie mają prostą konstrukcję, ale ich wygląd jest wyrafinowany i dopracowany. Rolety rzymskie pasują do każdego pomieszczenia i ozdobią zarówno małe okna w kuchni, jak i duże na tarasie czy werandzie. Zasłony składają się z tkaniny oraz mechanizmu, który służy do regulacji poziomu światła. Po zamknięciu płótno całkowicie zakrywa okno z podwójnymi szybami, a po podniesieniu tworzy miękkie fałdy. Dlatego niezależnie od ustawienia roleta rzymska zawsze wygląda estetycznie i elegancko.

Tkaninę na rolety rzymskie można wybrać zarówno z włókien naturalnych, jak i syntetycznych, jednak większość konsumentów preferuje tkaniny naturalne. Jest to len, żakard, perkal, satyna lub jedwab. Dobrze zachowują swój kształt w każdej postaci. Tkaniny mogą być gładkie i teksturowane, gładkie lub wzorzyste, półprzezroczyste lub gęste. Dlatego jeśli zdecydowałeś się na „Rimki” przemyśl wszystkie szczegóły związane z wyglądem płócien i nie zapomnij o połączeniu ich z innymi tekstyliami w pokoju.

Zasada działania konstrukcji jest niezwykle prosta. Pręty są przymocowane do płótna wzdłuż poziomych linii w tej samej odległości od siebie. Na dole znajduje się środek ważący. Do każdego pręta przymocowany jest sznurek, za pomocą którego zasłony podnoszą się i są mocowane na dowolnej wysokości, tworząc piękne fałdy na otworze okiennym.

Montaż i opcje rolet rzymskich

W zależności od cech wnętrza, kształtu otworów okiennych i ich wielkości, rolety rzymskie mocuje się do różnych powierzchni. Dzięki temu można uzyskać różne efekty i stworzyć niepowtarzalny wygląd okien.

W zależności od punktu mocowania, rolety rzymskie są mocowane:

 1. Do sufitu. Ta metoda umieszczania jest odpowiednia dla dużych pomieszczeń. W takim przypadku płótno zejdzie na samą podłogę i stanie się integralną częścią wystroju pomieszczenia.
 2. Na ścianie. Ta forma pozwala zamknąć otwór okienny, a wraz z nim ramę.
 3. W oknie. Ta metoda pozwala na otwarty dostęp do okna i parapetu, a sam projekt wygląda minimalistycznie. Ta metoda mocowania jest najbardziej pożądana, ponieważ przypomina żaluzje i nadaje się bez wyjątku do wszystkich okien. A koszt tego typu zasłon jest nieco niższy ze względu na niskie zużycie materiału.

Pro-Shto, pierwsza internetowa fabryka na Ukrainie, oferuje wykonanie rolet rzymskich na zamówienie z dowolną opcją montażu. Możesz obliczyć cenę gotowych produktów i kupić online za pomocą kalkulatora bezpośrednio na stronie. Również projekty zasłon tego typu są stosowane nie tylko w oknach. Nadają się jako ozdobne przegrody na balkonach, zamykane wnęki i miejsca do przechowywania w domu.

Rolety rzymskie: zalety

Większość tkanin używanych do rolet rzymskich ma właściwości odpychające kurz i brud. Można to osiągnąć za pomocą specjalnych impregnatów. Ponadto rolety rzymskie są łatwe w pielęgnacji. Po prostu zdejmij płótna i wypierz lub wyczyść.

I nie jest to najważniejsza zaleta tego typu ochrony przeciwsłonecznej. Rolety rzymskie ucieszą swoich właścicieli takimi zaletami:

 • niezawodna

ochrona przed światłem słonecznym i promieniowaniem ultrafioletowym;

 • możliwość regulacji poziomu światła w zależności od wyboru tkaniny;
 • łatwość obsługi, ponieważ płótno można podnosić i opuszczać za pomocą jednego łańcucha;
 • łatwa instalacja;
 • łączy się z wystrojem lokalu i pasuje do każdego stylu.
 • Kup rolety rzymskie na okna plastikowe

  Rolety rzymskie i żaluzje można teraz zamawiać online. Nie trzeba wzywać mierniczego do zakupu rolet rzymskich i szukać na to czasu. Pro-Shto oferuje proste zmierzenie okien, wybór rodzaju i koloru tkaniny, a nasi specjaliści wykonają zasłony w możliwie najkrótszym czasie.

  Wygodny i zrozumiały katalog na stronie pozwoli na dokonanie właściwego wyboru płócien oraz rodzaju mocowania. Wszystkie komponenty i okucia do naszych produktów są pochodzenia europejskiego i spełniają wysokie standardy jakości. Prace produkcyjne realizowane są w oparciu o naszą produkcję, dzięki czemu gwarantujemy najkrótszy czas od złożenia wniosku do realizacji zamówienia. Możesz zamówić u nas jako jeden produkt, jak i całą partię hurtowo. Taka oferta będzie odpowiednia dla placówek medycznych i edukacyjnych.

  Nie musisz narażać swojego domu na globalne zmiany, rozpoczynać napraw ani kupować nowych mebli. Wystarczy zmienić wygląd okien za pomocą pięknych i oryginalnych rolet rzymskich, a Twoje wnętrze nabierze nowego brzmienia.

  odcienie rzymskie