0 rzeczy) : 0.00PLN
Żaluzje pionowe 89mm
Ocena produktu:
Rozmiar
Typ kontroli
Typ mocowania
Wybór koloru lub (POBIERZ KATALOG PDF)
Typ:
Tekstura:
Grupa:
Włókienniczy:
PLN шт.

Żaluzje pionowe 89mm świetnie sprawdzą się w domu i biurze. Dzięki wielu małym listwom żaluzje mają zwięzły, wykończony wygląd. Zaletą żaluzji pionowych wśród innych rodzajów zasłon jest doskonała wentylacja i przepuszczalność światła.

  • Gzyms: aluminiowy LUX;
  • biegacze;
  • Listwy materiałowe: 89mm;
  • dolny łańcuch;
  • Mnóstwo listew;
  • Wieszaki (wieszaki) listew;
  • mechanizm kontrolny;
  • Zarządzanie: łańcuszek + linka;
  • Rodzaj sterowania: T1, T2, T3, T4, T8 - rodzaj sterowania określa w jakim kierunku będą przesuwać się lamele podczas sterowania żaluzjami;
  • Montaż: klips (sufit) lub wspornik (ściana).
Zostaw opinię
Oceń nasz produkt

Recenzje użytkowników:

Żaluzje pionowe 89mm

Żaluzje pionowe to najlepsza alternatywa dla prostych zasłon. Rolety chronią pomieszczenie przed promieniami słonecznymi, a także zapewniają atrakcyjny wygląd oknom. Nasza strona prezentuje żaluzje pionowe producenta Pro-shto w najlepszych cenach.

Projekt żaluzji pionowych z wąskimi lamelami 89mm

Żaluzje pionowe składają się z aluminiowego gzymsu z mechanizmami, listew materiałowych oraz dodatkowych akcesoriów.

We wszystkich żaluzjach pionowych, niezależnie od wybranej tkaniny, stosowany jest gzyms uniwersalny, który zapewnia działanie produktu za pomocą specjalnych mechanizmów i systemu prowadnic, przy czym ilość prowadnic, jak i elementów dodatkowych zależy od szerokość listew.

Lamelki do żaluzji pionowych

Lamele są główną częścią produktu, od nich zależy wygląd i poziom oświetlenia w pomieszczeniu. Listwy występują w różnych szerokościach, 127 mm i 89 mm. Ponieważ węższe listwy zajmują mniej miejsca, potrzebnych jest ich więcej, co sprawia, że ​​produkty wyglądają nietuzinkowo i niepowtarzalnie. To jeden z powodów, dla których warto montować takie rolety w domu lub w prywatnych biurach.

Żaluzje pionowe mają wyjątkowe zalety w porównaniu z innymi systemami ochrony przeciwsłonecznej. Dlatego cieszą się niesłabnącą popularnością i często znajdują zastosowanie zarówno we wnętrzach domowych, jak iw biurach.

Dzięki szerokiej gamie tkanin dobór firan do większości typów wnętrz nie jest trudny.

Żaluzje pionowe, podobnie jak poziome, pozwalają całkowicie otworzyć otwór świetlny, a także obracać lamele wokół własnej osi, zapewniając odpowiedni poziom oświetlenia. Ponadto odległość między lamelami ułatwia wietrzenie pomieszczenia bez otwierania żaluzji, co jest szczególnie wygodne w przypadku biur zlokalizowanych na parterze, gdzie trzeba zamknąć się przed widokami z ulicy, nie odwracając uwagi personelu od pracy.< /p>

Instalacja żaluzji pionowych

Żaluzje pionowe montowane są w kilku wersjach, najpopularniejszym rodzajem montażu jest montaż na ścianie, ale możliwy jest również montaż do sufitu lub wewnątrz połaci. Gzyms nie obraca się przy żadnej opcji montażu.

Podczas montażu żaluzji na ścianie stosuje się specjalne wsporniki w kształcie litery L, mocuje się je do ściany, po czym gzyms zatrzaskuje się na wsporniku za pomocą klipsów. Długość wsporników wynosi 70mm, co pozwala na odsunięcie kurtyny od ściany, zapewniając tym samym obrót lameli wokół jej osi. Odległość od ściany do listew można zwiększyć za pomocą specjalnych przedłużek, które montuje się na wsporniku i pozwalają na zwiększenie długości wspornika, zwiększając tym samym odległość od ściany do listew.

Montaż w suficie - przy montażu w suficie do mocowania gzymsu służą specjalne klipsy, klipsy są wstępnie przymocowane do sufitu, po czym gzyms łatwo się w nie zatrzaskuje. Montaż na pochyłościach jest podobny do montażu na suficie, przy czym klipsy mocuje się nie w suficie, ale wewnątrz połaci górnej.

Po zamocowaniu gzymsu konieczne jest zamocowanie lameli, wewnątrz gzymsu znajdują się specjalne

plastikowe prowadnice z zatrzaskami, aby zamocować lamele wystarczy wsunąć lamele w prowadnicę, aż zaskoczy i zostanie zamocowana . Po umocowaniu tkaniny konieczne jest umieszczenie w każdej lamelce środka obciążającego dołączonego do zestawu. Po zamontowaniu wszystkich obciążników wystarczy połączyć lamele za pomocą dolnego łańcuszka, znajdują się na nim specjalne zaciski, które umożliwiają zamocowanie łańcuszka na obciążniku. Po zainstalowaniu i połączeniu gzymsu i lameli produkt jest gotowy do pracy.

Przemiana lameli. Oprócz standardowego wyboru lameli istnieją opcje naprzemienne, przy czym stosowane są lamele w różnych kolorach.

W takim przypadku wskazane jest wybranie lameli z tej samej serii, ale o różnych kolorach, ponieważ lamele o różnych fakturach mogą się ze sobą źle łączyć. Przykładami popularnych przeróbek są ciemne listewki wzdłuż brzegów zasłon i jasne pośrodku lub poprzez jedno jasne i ciemne. Oprócz naprzemienności żaluzje pionowe mogą być wykonane w formie łuku, przy czym gzyms również pozostaje poziomy, ale listwy będą różnej długości, od najdłuższych na krawędziach po krótkie montowane w środku.

Oprócz ochrony przed słońcem, żaluzje pionowe służą do podziału na strefy w pomieszczeniu, a także do ukrycia szafek lub ukrytych wnęk.

Jedną z najpiękniejszych rolet jest system multiimpressive. Takie rolety pozwalają na łączenie kilku rodzajów tkanin na jednej lamelce, przy jednoczesnym zastosowaniu lameli o różnej długości. Na przykład ciemniejsze lamele są umieszczone w górnej części, a za nimi jasne lub białe. Tworzy to łuk, ale okno pozostaje całkowicie zamknięte. Rolety Multiimpressive pozwalają na stworzenie własnego, niepowtarzalnego wzoru bez docinania lameli i pozostawienia funkcjonalności produktu.

Rolety Multiimpressive dostarczane są z dekoracyjną nakładką na gzyms (fuga) – nakładka jest montowana na gzymsie i całkowicie go zamyka, tworząc w ten sposób pełny obraz między lamelami a gzymsem. Wewnątrz rowka można zamontować tkaninę do żaluzji pionowych z tej samej serii co na lamele lub dowolną inną. Na przykład w jasnych żaluzjach możesz użyć ciemnej tkaniny dla kontrastu lub wybrać tę samą tkaninę, aby stworzyć spójny obraz.

Mówiąc o szkołach i pomieszczeniach biurowych, żaluzje pionowe zapewniają łatwość obsługi, maksymalną funkcjonalność, dobrą ochronę przeciwsłoneczną i minimalne wymagania dotyczące czyszczenia. Dzięki specjalnym powłokom przeciwpyłowym kurtyna nie gromadzi kurzu i jest łatwa do czyszczenia wilgotną gąbką. Wystarczy przetrzeć tkaninę, a nawet po dłuższym użytkowaniu będzie jak nowa.

Przy wyborze koloru tkaniny warto wziąć pod uwagę, że im jaśniejszy kolor, tym szybciej blaknie na słońcu, dzięki czemu białe tkaniny dłużej zachowują swój wygląd w porównaniu z jasnymi odcieniami.