0 rzeczy) : 0.00PLN

Blog

Dobór tkaniny na rolety. Plusy i minusy produktów

Rolety to najbardziej funkcjonalny produkt pod względem kompaktowości, ochrony przeciwsłonecznej i konieczności pielęgnacji. Ale takie zasłony nie wszędzie się sprawdzają, jeśli wybierzesz niewłaściwą tkaninę i system, zasłona może okazać się zbyt surowa i niewygodna, albo zbyt jasne tkaniny mogą łatwo przeciążyć wnętrze.

Najlepszymi miejscami do montażu rolet są najbardziej doświetlone pomieszczenia z dużą ilością okien. Również rolety montuje się również po zacienionej stronie budynków, jednak należy wybrać odpowiednią tkaninę, aby dodatkowo nie zaciemniać pomieszczenia, ponieważ jeśli zasłona jest zwinięta przez większość czasu, to jej montaż może nie być wskazany.

Zwykłe zasłony - mogą być zbyt surowe dla wnętrza domu. Ale wszystko zależy od wnętrza pokoju. Zwykłe białe zasłony mogą również delikatnie rozpraszać światło bez zaśmiecania pokoju tkaniną. Lub wielokolorowe rozwiązania z jasnymi monochromatycznymi akcentami mogą być świetnym akcentem do pokoju. Utrzymane w lakonicznym stylu, gładkie zasłony doskonale sprawdzą się w kuchni i salonie, a także w sypialni. Również gładkie tkaniny pomogą rozwiązać niektóre problemy techniczne, na przykład zamknąć przed wścibskimi oczami lub częściowo pozostawić zasłonę otwartą, aby uzyskać więcej światła.

Duże okna są dość trudne do dekoracji, ale rolety pozwalają obejść się przy minimalnej ilości tkaniny nawet przy dużych otworach. Roleta zakrywa całe okno jedną cienką warstwą tkaniny bez potrzeby stosowania draperii lub zapasów tkanin, a ponieważ wszystkie systemy są wykonywane na zamówienie, można łatwo dopasować okna do indywidualnych potrzeb.

Koszt kurtyny

Koszt produktu zależy od kilku czynników - wybranego systemu i jego koloru, a także wybranej tkaniny. Rolety mogą być rozwiązaniem zarówno dość budżetowym, jak i dość drogim. Wszystko często zależy od tkaniny i rozmiaru zasłon. Istnieją specjalne serie budżetowe, na przykład „len”, zasłona w pełni spełni wszystkie główne funkcje, ale sama tkanina nie jest czymś niestandardowym. Z drugiej strony istnieją serie z fakturą i złożonymi wzorami, ale różnią się kosztem. Zawsze możesz określić wymagane wymiary zasłon na naszej stronie internetowej i wybrać różne tkaniny, a kalkulator natychmiast obliczy koszt gotowego produktu, więc wybierając różne tkaniny, możesz łatwo nawigować po kosztach produktu i wybrać najlepszą opcję .

Tkaniny oprócz różnic wizualnych różnią się także funkcjonalnością, a także stopniem przepuszczalności. Na przykład do sali z projektorem lub kinem domowym stosuje się tkaniny ze 100% zaciemnieniem. Ich koszt może różnić się od prostszych tkanin. Struktura zasłon może być również półprzezroczysta lub częściowo przezroczysta, teksturowana i odblaskowa. Nie zapominajmy, że ciemniejsze odcienie zasłon optycznie przyciemniają pomieszczenie bardziej niż białe tkaniny, dlatego może się wydawać, że tkaniny z tej samej serii w różnych odcieniach inaczej przepuszczają światło słoneczne. Gama tkanin na rolety obejmuje ponad 1000 różnych płócien o indywidualnych wzorach, odcieniach i fakturach, często to aż nadto, aby wybrać odpowiedni produkt do każdego rodzaju wnętrza. Większość tkanin jest wykonana w jasnych i pastelowych kolorach, ponieważ są to główne kolory wystroju wnętrz i takie zasłony nie przeciążą pomieszczeń prawdziwymi kontrastowymi kolorami. Dla miłośników jasnych kolorów zawsze jest co najmniej jedna tkanina każdego koloru pasująca do pożądanego odcienia.

Szerokość rolety zależy od wybranego systemu oraz szerokości rolki. Kalkulator na stronie automatycznie ograniczy dostępne rozmiary firan w szerokości i wysokości. Jeśli nie mogli Państwo znaleźć odpowiedniego systemu dla swojego rozmiaru, prosimy o kontakt telefoniczny z naszym głównym biurem, a nasi specjaliści pomogą w doborze niezbędnego systemu i tkaniny dla idealnego działania produktu. Ograniczenia rozmiaru są konieczne, aby spełnić tolerancje produkcji fabrycznej dotyczące obciążenia mechanizmów, jeśli kurtyna jest za duża, wówczas zwiększa się obciążenie mechanizmu, podobnie jak ciężar kurtyny, co z kolei negatywnie wpływa na żywotność produktu. Dlatego w przypadku szklenia panoramicznego lub montażu dużych konstrukcji w suficie należy najpierw skonsultować się ze specjalistami, którzy znają wszystkie niezbędne tolerancje i gramatury różnych tkanin i będą w stanie pomóc w doborze odpowiedniej tkaniny do wymiarów gotowego produktu .

Możliwości montażu rolet

Na ścianie - w tym przypadku kurtyna jest montowana nad otworem z dodatkową tkaniną, aby ukryć boczne szczeliny. Podczas montażu firan w otworze pojawią się boczne szczeliny, mechanizmy systemu wystają na boki tkaniny, przez co tkanina w otworze będzie mniejsza niż rzeczywista szerokość firany. Dlatego przy montażu firan zaleca się montaż na całym otworze w celu zamknięcia całego otworu. Klasyczną opcją jest zainstalowanie zasłony na każdym skrzydle osobno i nie będzie też żadnych szczelin. W przypadku dużych otworów po zamontowaniu na ścianie system można dodatkowo wyposażyć w prowadnice, które naklejane są wzdłuż krawędzi ściany i maskują boczne szczeliny.