0 rzeczy) : 0.00PLN

Blog

Jak wybrać zasłony do prywatnego domu

Wnętrze prywatnego czy wiejskiego domu często odbiega od klasycznej aranżacji mieszkania, dlatego wymaga indywidualnego podejścia. Decydującą rolę odgrywają otwory okienne, które w mieszkaniach są większe niż w domach prywatnych, a zatem podejście jest inne.

Wnętrza prywatnych domów są często wykonane z przewagą naturalnych materiałów, czyli okładzin z drewna itp. Z kolei nowoczesne opcje, takie jak loft i high-tech, mają zastosowanie tylko w mieszkaniach lub domach w obrębie miasta. Dlatego w domach prywatnych stosuje się klasyczne opcje zasłon w postaci żaluzji z juty, bambusa lub naturalnego drewna.

Paleta kolorów zasłon w prywatnym domu

Najbardziej oczywistym wyborem są kolory naturalnych materiałów, czyli bambusa i drewna w ich naturalnej palecie bez plam. Lub jeśli wnętrze obejmuje wielokolorowe rozwiązania, płótno jest wybierane w odpowiednim kolorze. Do domów w nowoczesnym stylu wybierane są zasłony monochromatyczne lub z geometrycznymi wzorami, które urozmaicą klasyczne wnętrze.

W przypadku białych wnętrz jasne zasłony dobrze nadają się do kontrastu lub odwrotnie, jeśli wnętrze jest już wystarczająco obciążone wystrojem wnętrz, stosuje się nieinwazyjne kurtyny świetlne, które będą chronić przed słońcem, ale nie będą przyciągać nadmiernej uwagi.

Aby wybrać odcienie, należy dobrać zasłony w stosunku do oświetlenia pomieszczenia, na przykład niebieskie lub fioletowe zasłony są instalowane po słonecznej, gorącej stronie, zimne odcienie tworzą chłodny efekt.

Przeciwnie, po zacienionej stronie zamontowano żółte i pomarańczowe płótna, które dodadzą wrażenia ciepła i większej ilości światła.

Jeśli okna domu wychodzą na otwartą przestrzeń, na przykład na dziedziniec, lepiej ozdobić pokój zasłonami zaciemniającymi. Z kolei jeśli okna są już zasłonięte przed słońcem przez zacieniające pomieszczenie krzewy, należy wybrać tkaniny transparentne, takie jak tiul lub rolety o maksymalnym poziomie przepuszczalności światła, takie tkaniny są niezbędne do zasłaniania widoków z ulicy, ale wpuść maksymalne światło słoneczne. Oprócz klasycznych tkanin istnieją również specjalne rozwiązania funkcjonalne, np. tkaniny screen, które służą do montażu na dużych oknach panoramicznych, funkcją tej tkaniny jest jednostronna przezroczystość.

Oznacza to, że od strony pokoju zasłony pozostają przezroczyste, dzięki czemu są wyraźnie widoczne z ulicy, a z zewnątrz okna są całkowicie zamknięte przed wścibskimi oczami. Ale nie zapomnij o wieczorze, kiedy światło w pokoju jest włączone, kurtyna będzie widoczna ze wszystkich stron.

Jak wybrać zasłony do małych okien

Prywatne domy wiejskie często mają małe okna, dlatego instalując zasłony, należy zwrócić uwagę na płótna. Do takich okien należy stosować tkaniny w jasnych kolorach lub przy wyborze wzorów geometrycznych powinny być one małe, aby były w pełni widoczne na oknie, nie stosuje się dużych wzorów, ponieważ tylko część wzoru można umieścić na oknie i obraz nie będzie logiczny.

Wybierając kolor, odcienie zasłon powinny jak najbardziej pasować do wnętrza. Na przykład, jeśli dom ma jasne wnętrze i jasne ściany, to zasłony powinny różnić się nie więcej niż o kilka ton, to powiększy pomieszczenie i wpuści do niego więcej światła słonecznego. Ponieważ zasłony działają jak filtry światła, przepuszczają światło i barwią je w wybranym odcieniu tkaniny. Dlatego przy wyborze białych tkanin zasłona ma minimalny wpływ na oświetlenie i stwarza wrażenie maksymalnej przepuszczalności światła. A przy wyborze kolorowych tkanin istnieje możliwość dopasowania kolorystyki wnętrza, np. żółta limonka i niebieska tkanina odpowiednio zabarwią pomieszczenie w wybranym odcieniu. Nie dotyczy to tkanin z serii zaciemniających, ponieważ w ogóle nie przepuszczają światła słonecznego, a tym samym nie wpływają na kolorystykę pomieszczenia.

Nie bój się łączyć firan z firanami, np. rolety dzień-noc montowane na skrzydłach świetnie sprawdzają się w zestawieniu z firanami montowanymi na otworze. W tym przypadku oprócz dekoracji wizualnej możliwe jest dokładniejsze regulowanie strumienia świetlnego.

Zasłony do pomieszczeń o różnym przeznaczeniu

Do sypialni zaleca się stosowanie zasłon w jasnych lub pastelowych kolorach, ponieważ jest to miejsce odpoczynku, a całe towarzyszące temu wnętrze często prezentowane jest w formie kojących odcieni. Istnieją również opcje wykorzystania tkanin zaciemniających w celu uzyskania 100% zaciemnienia, jeśli potrzebny jest sen w ciągu dnia. Ponadto tkaniny zaciemniające nie przepuszczają wieczornego światła z wnętrza pomieszczenia, co ukrywa sylwetki i zapewnia maksymalną prywatność.

Do kuchni dobrze sprawdzą się zasłony, które są łatwe w czyszczeniu i niestraszne im nadmierna wilgoć. W tym celu stosuje się dowolne tkaniny poliestrowe, a jeśli okna znajdują się obok powierzchni roboczej, można nawet użyć tkanin z impregnacją wodoodporną, aby bezpiecznie wyprać płótno.

W przypadku pokoju dziecinnego wybór jest dość znaczący, ponieważ wiele tkanin ma jasne opcje, które pozwalają urozmaicić pokoje dziecięce. Nawet zwykły kolorowy materiał zapewni wystarczającą jasność. Na naszej stronie znajdują się również tkaniny z rysunkami do różnego rodzaju wnętrz. Jeśli masz ochotę stworzyć dla swojego dziecka wyjątkową zasłonę z wizerunkiem jego ulubionej postaci z kreskówek lub serialu, istnieje usługa drukowania zdjęć. Tkanina rolet jest na tyle cienka i nie pyli się, co pozwala na wydrukowanie na niej obrazu jak na płótnie. Dlatego z łatwością dobierzesz dowolny wzór i kolor tkaniny, a my wydrukujemy na zasłonach pożądany obraz. Drukowanie zdjęć jest również wykorzystywane w innych obszarach, na przykład do drukowania widoków ulubionego miasta lub krajobrazów, które dobrze wyglądają w sypialni, salonie, a także w kuchni.