0 rzeczy) : 0.00PLN

Blog

Naprawa żaluzji poziomych własnymi rękami

Żaluzje poziome to dobrej jakości środek ochrony przeciwsłonecznej, który nie niszczy się ani nie blaknie pod wpływem słońca, ale okresowo ulega awariom.Często awarie żaluzji poziomych są dość podobne, ale zdarzają się masowo, ponieważ konstrukcja ma kilka słabych punktów , a mianowicie:

Złamanie haka trzymającego drążek sterujący;
W wyniku zerwania haka laska kontrolna może pęknąć;
Uszkodzenie mechanizmu kontroli produktu.

To najpopularniejsze rodzaje awarii, możliwe są także bardziej skomplikowane awarie, przyjrzymy się im powierzchownie, jednak naprawa bardziej skomplikowanych awarii będzie wymagała demontażu rolet lub specjalnych umiejętności ich ponownego złożenia.

Listwy w żaluzjach poziomych wykonane są z aluminium, dzięki czemu dobrze trzymają swój kształt; jeśli przypadkowo uszkodzisz jedną lub więcej listew, możesz chcieć je wymienić, ale demontaż i ponowny montaż produktów wymaga specjalnych umiejętności, więc jest szansa na demontaż produktu i nie składać go ponownie.

Wymiana standardowych elementów jest dość prosta, haczyk i laska znajdują się na zewnątrz gzymsu, dzięki czemu nie jest wymagany demontaż produktu w celu ich wymiany. Aby wymienić haczyk, wystarczy odczepić starą laskę, następnie zamontować nowy haczyk na produkcie i zamocować w nim laskę.

Laska wykonana jest z dość delikatnego, ale trwałego materiału, może pęknąć na skutek uderzenia lub upadku, po czym konieczna będzie wymiana laski w żaluzjach poziomych. Aby wymienić, wystarczy wyciągnąć starą laskę z haczyka, trzymając haczyk tak, aby go nie uszkodzić, i zamontować nową laskę w miejsce starej. Nie jest wymagane żadne specjalne mocowanie laski, ponieważ jest ona dość lekka i nie przenosi żadnego obciążenia na haki, z wyjątkiem obracania listew.

Po tak prostych manipulacjach naprawa żaluzji własnymi rękami nie będzie się różnić od wymiany części w warsztacie. Dlatego w przypadku drobnych uszkodzeń zamów elementy do żaluzji poziomych i bez większych trudności je wymień. Zalecamy także, aby zamawiając rolety od razu na wszelki wypadek zabrać ze sobą parę haczyków, gdyż nawet przy ostrożnym obchodzeniu się z roletami haczyki mogą się połamać, więc aby nie tracić czasu na wycieczki na pocztę czy do strefy marki, wystarczy miej w zapasie kilka haczyków i w razie potrzeby szybko je wymień.