0 rzeczy) : 0.00PLN

Blog

Plusy i minusy żaluzji drewnianych

Rolety na okna są obecnie bardzo popularne, są praktyczne, wygodne, świetnie się prezentują i są oryginalne. Drewniane zasłony są szczególnie poszukiwane, nie chodzi tylko o ich atrakcyjność, są łatwe w użyciu i trwałe.

Żaluzje drewniane – zalety

Kupujący coraz częściej wybierają takie systemy ochrony przeciwsłonecznej, lamele drewniane mają ogromną liczbę zalet:

  • Produkty z drewna stworzą w domu niepowtarzalne uczucie ciepła i komfortu. Taka roleta stanie się oryginalną ozdobą wiejskiego domu, mieszkania, przestrzeni biurowej.
  • Żaluzje wykonane z drewna są mało narażone na negatywne działanie promieni słonecznych, lamele z tego materiału nie blakną i nie odkształcają się. Elementy konstrukcyjne pokryte są specjalną substancją hydrofobową, dzięki czemu drewno nie pęcznieje od wilgoci.
  • Systemy ochrony przeciwsłonecznej tego typu są wykonane z lekkiego materiału, jest to konieczne, aby konstrukcja kurtyny nie zwisała pod własnym ciężarem.
  • Produkty z drewna są przyjazne dla środowiska, są nieszkodliwe dla zdrowia ludzkiego. Idealnie nadają się do pokoju dziecięcego.
  • Materiał ma gęstą strukturę, drewniane żaluzje niezawodnie ochronią pomieszczenie przed światłem słonecznym. Ze względu na niską przewodność cieplną powietrze w pomieszczeniu nie będzie się nagrzewać.
  • Żaluzje tego typu są niezwykle odporne na zużycie, posłużą Ci przez wiele lat nie tracąc przy tym swojego atrakcyjnego wyglądu. Lamele nie tracą koloru i nie zmieniają kształtu.

Wady obejmują koszt, ale biorąc pod uwagę ogromną liczbę zalet takiego produktu, cena jest całkiem rozsądna. Należy pamiętać, że drewno jest łatwopalne, dlatego eksperci nie zalecają instalowania drewnianych żaluzji w kuchni obok pieca, ponieważ mogą się zapalić.

Jak wybrać?

Wybierając żaluzje drewniane do okien plastikowych, należy wziąć pod uwagę kwadraturę pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane, przeznaczenie pomieszczenia oraz cechy użytkowe. Eksperci udzielają przydatnych zaleceń, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru:

  1. Lekkie pionowe listwy optycznie powiększają przestrzeń.
  2. Jeśli każdy centymetr jest dla Ciebie ważny, lepiej jest preferować konstrukcje międzyramkowe lub przymocować zasłonę bezpośrednio w otworze okiennym.
  3. Żaluzje poziome są idealne na stronę wschodnią, ponieważ dobrze chronią przed promieniami słonecznymi.
  4. Systemy ochrony przeciwsłonecznej najlepiej instalować z dala od ognia, gdzie nie występuje wysoka wilgotność.