0 rzeczy) : 0.00PLN

Blog

Dlaczego rolety są lepsze od standardowych zasłon?

Rolety różnią się od zwykłych zasłon tkaninowych konstrukcją, systemem mocowania i wyglądem. Materiał w produkcie rolkowym jest nawijany na specjalny wałek. W dolnej części płótno jest mocowane na specjalnym pasku, dzięki czemu nie ma nierównomiernego zwisania materii. Tkanina jest skręcona bez deformacji i nierówności.

Rolety są lepsze niż zasłony

Wiele osób nie może się zdecydować na elementy wystroju domu. Trudno im wybrać rolety czy rolety. Niektórzy są przekonani, że można zrezygnować ze zwykłych zasłon, jednak koneserzy piękna preferują nie tylko atrakcyjny wygląd rolet, ale także ich uniwersalność i praktyczność.

Rolety to nieodzowny element wystroju zarówno w wersji otwartej, jak i zamkniętej. Produkty zostały udoskonalone, dzięki czemu nie są zbyt podobne do klasycznych rolet.

Rolety dobrej jakości mają szereg zalet:

  • wyglądać drogo;
  • łatwy w pielęgnacji;
  • prosta instalacja;
  • duży asortyment;
  • szeroki wybór materiałów i kolorów;
  • służą do ochrony pomieszczenia przed światłem słonecznym.

Zwykłe zasłony materiałowe trzeba prać, a rolety wystarczy wyszczotkować. Istnieją również inne różnice: konstrukcja, materiał, żywotność. Rolety materiałowe są poszukiwane, ponieważ spełniają swoje zadanie w 100%. Firma Pro-shto oferuje wysokiej jakości produkty Dzień-Noc, systemy rolet zamkniętych, rolety materiałowe.

Popularne modele: gładkie, wzorzyste, teksturowane, „Dzień-Noc” (nowoczesne rozwiązanie, które pozwala kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia). Produkty monochromatyczne różnią się poziomem przepuszczalności światła. Pasują do niemal każdego stylu wnętrza. Rolety strukturalne prezentują się korzystnie i nadają pomieszczeniom dodatkowy komfort.

Jak wybrać rolety i żaluzje?

Rolety i żaluzje można kupić na oficjalnej stronie internetowej Pro-shto. Przy wyborze produktów warto wziąć pod uwagę rodzaj zapięcia. Roleta może być przymocowana do sufitu, ściany oraz w otworze. Warto również preferować materiał, który nie szkodzi zdrowiu ludzkiemu i jest bezpretensjonalny w opiece.

Rolety świetnie prezentują się w kuchni, sypialni, salonie. Należy wziąć pod uwagę poziom przezroczystości płótna, oświetlenie pomieszczenia. Przy wyborze rolet należy zwrócić uwagę na stronę usytuowania okien. Jeśli okna znajdują się po stronie północnej, lepiej wybrać ciepłe odcienie, żółte, kremowe odcienie. W dobrze oświetlonym pomieszczeniu idealnie prezentują się produkty w kolorze szarym i niebieskim.

Warto wybrać rolety zamiast zwykłych firan ze względu na ich uniwersalność, piękny wygląd oraz szybki montaż. Dbanie o takie produkty jest proste: wystarczy przetrzeć materiał wilgotną grubą szmatką. Nie używaj ostrych chemicznych środków czyszczących.