0 rzeczy) : 0.00PLN

Blog

Rolety wykonane z naturalnych materiałów

Nasi przodkowie wykorzystywali naturalne surowce do dekoracji wnętrz. Wynika to nie tylko z jego przyjazności dla środowiska, ale także z jego wyjątkowych właściwości. Naturalne materiały nadają pomieszczeniom szczególnego klimatu i komfortu, a także pozwalają odtworzyć eko-styl w domu, nawet w miejskim mieszkaniu.

Rolety jutowe

Oprócz tkaniny tkaniny jutowe są aktywnie wykorzystywane do produkcji rolet. Juta to roślina tropikalna, której włókna wykorzystywane są w przemyśle włókienniczym. Roślina ta jest bardzo powszechna w południowych krajach naszej planety, a nawet jest używana do krawiectwa i wyrobu tekstyliów domowych.

W przypadku rolet jutowych włókna przeplatają się ze sobą na różne sposoby, co pozwala uzyskać różnorodne faktury, kolory i wzory.

projekt rolety jutowej

Zasłony wykonane z tego naturalnego materiału to wałek rurowy montowany nad otworem lub bezpośrednio na ramie. To na nim płótno jest nawijane w trakcie podnoszenia. Na dole zamocowane są środki obciążające w postaci drewnianych desek.

Mechanizm kurtyny umożliwia złożenie płótna i zamocowanie go na wymaganym poziomie. Regulacja odbywa się za pomocą łańcuszka. Również do skrzydeł ruchomych dodatkowo stosuje się specjalne magnesy, które nie pozwalają na zwisanie płócien w momentach otwarcia na tryb wentylacji.

Tkaniny można mocować na kilka sposobów:

  • na otworze okna;
  • u góry okna z podwójnymi szybami;
  • na szarfach.

Sposób montażu uzależniony jest od życzeń klienta oraz od konieczności posiadania dostępu do parapetu. Również maksymalne dopasowanie płócien pozwala wizualnie powiększyć przestrzeń i uzupełnić rolety jutowe o inne dekoracje okienne.

Zalety rolet jutowych

Rolety wykonane z włókien jutowych są cenione przez projektantów za prosty wygląd i możliwość zastosowania ich w dowolnej stylistyce. Ale taki wystrój wygląda szczególnie dobrze w tak popularnych ostatnio stylach ekologicznych.

  1. Włókna jutowe niezawodnie chronią pomieszczenia przed intensywnym nasłonecznieniem, a specjalne impregnaty zapewniają odporność na wilgoć i zniszczenie biologiczne.
  2. Materiał jest łatwy w pielęgnacji i może być stosowany zarówno w pomieszczeniach suchych, jak i mokrych.
  3. Doskonale nadaje się do każdego rodzaju pomieszczeń, niezależnie od przeznaczenia. Mogą to być sypialnie, kuchnie, werandy, loggie i balkony. W każdym razie otrzymasz niezbędną „porcję” komfortu.
  4. Naturalne pochodzenie. Po zbiorach rośliny są przetwarzane, dzielone na włókna i łączone poprzez tkanie w całe sieci.
  5. Różnorodność tekstur i wzorów. Metody tkania pozwalają na wykonanie oryginalnych produktów, które dobrze prezentują się nie tylko w eko-stylach.
  6. Delikatnie rozpraszaj światło poprzez nierówności splotu.

Zasłony jutowe są cenione nie tylko ze względu na ich cechy zewnętrzne. Naturalny materiał ma właściwość termoregulacji. Oznacza to, że ciepło z ulicy nie dostaje się do pomieszczenia w czasie upałów, a zimą wręcz przeciwnie, juta zatrzymuje ciepło.

Przy wszystkich widocznych zaletach rolety jutowe mają jeden oczywisty minus. Polega na tym, że po dłuższym wystawieniu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych na płótno tkanina wypala się i traci swój pierwotny wygląd.

Jeśli chodzi o gamę kolorystyczną tkanin jutowych, jest ona dość ograniczona. Dominują w nim naturalne odcienie drzewne i ziołowe. Mogą to być odcienie piasku, brązu, szarości, żółci, a nawet mahoniu. Nadają wnętrzom pewnej egzotyki, odprężenia i tworzą grę światła dzięki przeplataniu się włókien.

Rolety wykonane z juty i innych naturalnych materiałów możesz zamówić w sklepie internetowym Pro-shto. Nasi eksperci dobiorą idealną opcję do Twojego wnętrza, aby niezawodnie chronić Twój dom przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami.

Рулонные шторы из натуральных материалов Джутовые шторы Рулонные шторы из джута