0 rzeczy) : 0.00PLN

Blog

Rolety dzień noc plusy i minusy

Zasłony, które skutecznie regulują strumień świetlny, łącząc jednocześnie oryginalny design, łatwość obsługi, uniwersalność - nazywane są roletami dzień-noc. Jakie są ich zalety w porównaniu do tradycyjnych żaluzji, zasłon, rolet?

Plusy zasłon zebry

Drugie imię zasłon dzień-noc to zebra. Nazwa wynika z cech konstrukcyjnych, czyli naprzemienności jasnych (w tym przypadku przepuszczających światło) i ciemnych (głuchych) pasków. Obrót wałka, na którym zamocowana jest podwójna taśma, powoduje jej ruch i przemieszczenie pasków względem siebie. W ten sposób możesz całkowicie zasłonić okno, umieszczając tylko nieprzezroczyste elementy w rzędzie lub rozproszyć światło, naprzemiennie głuchymi i półprzezroczystymi paskami.

Zalety zasłon zebry:

  1. Wszechstronność zastosowania - świetnie prezentują się w każdym pomieszczeniu (mieszkanie, biuro, dom prywatny, organizacje, miejsca użyteczności publicznej, loggie).
  2. Łatwość sterowania, prosty mechanizm podnoszenia i opuszczania - wystarczy pociągnąć łańcuch we właściwym kierunku.
  3. Nie trzeba kupować zwykłych zasłon i tiulu, instalować gzyms.
  4. Rolety dzień i noc nie zamienią się w pochłaniacze kurzu, ponieważ płótno jest zabezpieczone specjalną antystatyczną impregnacją teflonową.
  5. Łatwość pielęgnacji – raz w miesiącu wystarczy przetrzeć suchą szczotką lub wilgotną gąbką. Silne zabrudzenia zmywa się wodą z mydłem.
  6. Dają pomieszczeniu komfort i estetykę.

Zdjęcia żaluzji dzień i noc pokazują, że poziome linie utworzone z naprzemiennych pasów optycznie powiększają pomieszczenie - dotyczy to zwłaszcza małych pomieszczeń.

Jak wybrać zasłony zebry

Wybierając zasłony zebry, należy wziąć pod uwagę, po której stronie znajdują się okna pokoju. Jeśli na południe, lepiej kupić modele z powłoką perłową. Zapewni to dodatkowe rozproszenie i zmiękczenie jasnego światła słonecznego.

Po zacienionej stronie możesz kupić zasłony zebry z luźnych tkanin. Ale jeśli mieszkanie znajduje się na niższych piętrach lub dom naprzeciwko jest zbyt blisko, lepiej wybrać gęste nieprześwitujące tkaniny.

Rozmiar żaluzji dzień noc w wysokości jest ograniczony do 2,6 m, szerokość waha się od 0,5 m do 2,4 m.

W zależności od rodzaju mocowania dzień i noc są podobne do zwykłych rolet. Można je montować tylko na jednym skrzydle okiennym, na całym otworze okiennym, na suficie lub na ścianach. Najlepszym sposobem montażu w małych pomieszczeniach oraz w kuchni jest montaż bezpośrednio na ramie okiennej. Jednocześnie parapet pozostaje otwarty, dostępny, a wolna przestrzeń nie jest „zjadana”.