0 rzeczy) : 0.00PLN

Blog

Rodzaje systemów osłon przeciwsłonecznych – cechy i różnice żaluzji pionowych

Ochrona okien przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami wymaga racjonalnego podejścia. Żaluzje materiałowe pionowe odpowiednio ozdobią wnętrze pomieszczenia i ochronią je przed postronnymi obserwatorami. Projektanci znaleźli inne zastosowania dla produktów. Dzielą przestrzeń na strefy, ozdabiają płaszczyzny i zamykają dodatkowe otwory lub jednostki wodno-kanalizacyjne.

Rodzaje żaluzji pionowych

Żaluzje tego typu mają prostą konstrukcję. Listwy pionowe mocuje się do okapu za pomocą suwaków, które przesuwają listwy wzdłuż okapu i wokół ich osi. Klasyfikacja produktów opiera się na następujących różnicach:

 • Lamelkowy system manipulacji - paski można zbierać do środka, rozchodzić się po bokach na dwie równe części, ściągać razem w prawo lub w lewo;

Materiały lamelowe - elementy konstrukcyjne wykonane są z poliestru o różnej jakości i gęstości, bardzo drogie produkty wykonane są z tkanin naturalnych;

 • Szerokość lameli - żaluzje pionowe wykonane są z lameli o szerokości 89 mm. i 127 mm.

Projektanci zalecają stosowanie produktów o mniejszej szerokości do domów prywatnych, a większych do powierzchni biurowych. To rozwiązanie pozwala osiągnąć pozytywne rezultaty w rozmieszczeniu akcentów. Cienkie paski optycznie zwiększają wysokość sufitu domu, czynią go bardziej przestronnym. Szerokie listwy w przestrzeni biurowej zwiększają komfort, niwelując uczucie pustki i sprawiając, że przestrzeń jest zwarta.

Zalety pionowych systemów osłon przeciwsłonecznych

Żaluzje pionowe na oknach plastikowych mają więcej pozytywnych aspektów niż negatywnych właściwości. Zalety instalacji to:

 • ochrona przed promieniami słońca w upalnej porze roku;
 • zachowanie prywatności życia osobistego;
 • instalacja w pomieszczeniach o dowolnym przeznaczeniu (dom, biuro, instytucja publiczna dowolnej sfery);
 • możliwość różnych wariantów montażu (na suficie, na ścianie, w otworze okiennym);
 • trwałość;
 • szeroka gama kolorów, materiałów, faktur;
 • możliwość zakupu produktów o pożądanym rozmiarze i wyglądzie;
 • łatwość pielęgnacji (lamele pokryte są roztworem antystatycznym, który odpycha kurz);
 • przystępny koszt.

Negatywne cechy produktów mogą się różnić w zależności od integralności producenta i jakości zastosowanych materiałów i systemów.

5 zasad doboru odpowiednich żaluzji pionowych

Aby nie pomylić się z wyborem, lepiej kupić żaluzje pionowe do okien, które spełniają następujące wymagania:

 1. Niezawodne mechanizmy przesuwne – od jakości systemu obrotowego zależy termin i komfort użytkowania żaluzji.
 2. Materiał i kolor listew powinny współgrać z wystrojem pomieszczenia.
 3. Procent zacienienia powinien być proporcjonalny do stopnia oświetlenia pomieszczenia.
 4. Szukajcie sprzedawców, którzy sprzedają swoje produkty - tak jest taniej, istnieje możliwość naprawy w przypadku awarii, często nie ma ukrytych opłat w postaci dodatkowego zakupu gzymsu, łączników, prowadnic itp.
 5. Wysokiej jakości konstrukcje wykonane są na aluminiowym gzymsie, a przy metalowych obciążnikach tanie plastikowe odpowiedniki mają znacznie krótszą żywotność.