0 rzeczy) : 0.00PLN

Blog

Wybór zasłon do sypialni

Wszystkie przedmioty w sypialni muszą być wybierane bardzo odpowiedzialnie, muszą nie tylko pięknie wyglądać, ale także spełniać swoje funkcje. To dzięki odpowiedniemu doborowi zasłon w sypialni można stworzyć w pomieszczeniu harmonijną atmosferę, która zapewni atmosferę komfortu i prywatności.

Jak wybrać zasłony do sypialni?

Wybierając zasłony do sypialni, należy wziąć pod uwagę:

  • wnętrze pokoju;
  • preferencje dotyczące pary kolorów pokoju;
  • bezpieczeństwo tkanek;
  • funkcjonalność kurtyny.

Możesz wybrać zasłony do głównego koloru pokoju. Jeśli właściciele sypialni chcą skupić się na oknie, to kolor zasłon powinien być dobrany do koloru koca na łóżku lub innych elementów wnętrza.

Istotne jest również uwzględnienie poziomu hałasu za oknem, aby go zredukować można zastosować rolety zaciemniające. Aby uzyskać światło lub całkowite zaciemnienie w pomieszczeniu, należy zastosować rolety z systemem dzień-noc. Aby odtworzyć indywidualny styl pomieszczenia, możesz zdecydować się na rolety rzymskie.

Lekkie, tiulowe zasłony do sypialni będą wyglądać stylowo i naturalnie w zestawieniu z roletami, a dzięki systemowi zamkniętemu rolety prowadzące całkowicie zlewają się z oknem, dzięki czemu powstanie poczucie integralności kompozycji.

Roztwór koloru

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni kolor rolet, jeśli pomieszczenie jest małe, lepiej jest preferować kurtyny świetlne. Do dużego pomieszczenia, do którego dociera dużo światła słonecznego, lepiej wybrać ciemne kolory rolet zaciemniających. Płótno składa się ze specjalnych włókien, które są ciasno splecione i nie wpuszczają bezpośredniego światła słonecznego do sypialni.

Jeśli wolisz naturalne oświetlenie, lepiej zakupić rolety z systemem dzień-noc, dzięki wysokiej jakości mechanizmom i unikalnemu wzornictwu, w ciągu dnia bez problemu dostosujesz stopień nasłonecznienia wpadającego do pomieszczenia.

Dobierając kolorystykę systemów przeciwsłonecznych należy wziąć pod uwagę fakt, że będą one wyróżniać się w pomieszczeniu, dlatego warto zamówić je w jasnym odcieniu lub z kolorowym nadrukiem, który będzie uzupełnieniem wnętrza pomieszczenia.

Zasady wyboru zasłon

Ważny jest dobór odpowiednich rolet tak, aby pasowały do ​​stylu pomieszczenia. Jeśli nie wiesz, który projekt zasłon do sypialni lepiej wybrać, specjaliści ze sklepu Pro-shto pomogą Ci jak najszybciej zdecydować o mechanizmie, kolorze tkaniny i fakturze.

Żaluzje są wybrane:

  • nie pod tapetą, ale pod oddzielnymi częściami wnętrza, meblami lub tekstyliami;
  • lepiej wybrać kontrastowy kolor zasłon, aby wyróżniały się we wnętrzu;
  • pierwszeństwo powinny mieć delikatne pastelowe kolory, relaksują osobę, nie kradną przestrzeni, tworzą poczucie komfortu i harmonii.

Opieka

Dzięki syntetycznym włóknom oraz specjalnej impregnacji na żaluzjach nie zbiera się kurz, dzięki czemu produkt nie wymaga stałej konserwacji. Zaledwie kilka razy w roku firanę należy przetrzeć wilgotną szmatką lub wyprać w pralce w niskiej temperaturze i na niskich obrotach.

Sklep internetowy Pro-shto oferuje szeroką gamę rolet w przystępnej cenie z dostawą na terenie całej Ukrainy, które będą pasować do wnętrza Twojej sypialni.