0 rzeczy) : 0.00PLN

Blog

Rolety Venus i Magnus z pojedynczym sterowaniem

Żaluzje są klasycznym elementem dekoracyjnym, jednak często poszukiwana jest budżetowa wersja systemów z klasycznym sterowaniem w postaci laski i sznurka. Na rynku dostępne są jednak bardziej nowoczesne systemy do okien plastikowych, które wykorzystują mechanizmy z monokontrolą łańcuchową. Systemy monosterowania występują w dwóch rodzajach, na gzymsie płaskim i na klasycznym, co odróżnia je wyglądem i rodzajem montażu. Przyjrzyjmy się bliżej opcjom rolet z pojedynczym sterowaniem.

Układ Wenus

Główną różnicą pomiędzy systemem Venus a wszystkimi rodzajami żaluzji jest płaski gzyms z okładziną z tworzywa sztucznego. System został zaprojektowany w ten sposób, że gzyms z lamelami umieszcza się pomiędzy listwami przyszybowymi i mocuje za pomocą plastikowej okładziny. W celu montażu należy usunąć boczne zatyczki i po ich zamocowaniu umieścić je na miejscu, ukrywając punkty mocowania. Przy montażu systemu Venus gzyms nie zawiesza się na ramie okna i nie utrudnia otwierania skrzydła, co jest bardzo wygodne przy montażu na skrzydłach o ograniczonym kącie otwarcia.

System Venus ma także kilka dodatkowych zalet:

Montaż systemu bezświetlnego - standardową drabinkę do rolet zastępuje się grubszym oplotem zakrywającym otwory w listwach. Dzięki temu połączeniu w pozycji zamkniętej w lamelach nie ma otwartych otworów, a rolety całkowicie blokują dostęp światła słonecznego.
Dobór szerokości lameli – w żaluzjach Venus istnieje możliwość montażu zarówno listew standardowych o szerokości 25mm, jak i bardziej nowoczesnej wersji 16mm. Dzięki wielu drobnym paskom powstaje ciekawszy efekt i niestandardowy wzór na oknie. Do użytku domowego polecana jest opcja z listwami 16mm, gdyż przyciąga wzrok i ciekawiej prezentuje się na oknie.
Montaż listew drewnianych – oprócz klasycznych listew aluminiowych system Venus można wyposażyć także w listwy z naturalnego drewna i bambusa, co nadaje mu szczególnego uroku i reprezentacyjnego wyglądu. Jednocześnie rolety nie tracą funkcjonalności, system działa bezproblemowo i wspomaga montaż plecionki, co nadaje produktowi wyszukany wygląd. Należy pamiętać, że przy montażu listew drewnianych możliwa jest tylko szerokość łupka wynosząca 25 mm.
Możliwość wyboru różnych wariantów okładzin plastikowych, dopasowanych do koloru okien. Dąb biały, brązowy, złoty i inne. Dzięki tej funkcji rolety idealnie prezentują się na oknach laminowanych oraz na ramach z naturalnego drewna.
Wraz z produktem dostarczany jest montaż systemu „string”. Dzięki pełnemu mocowaniu produkt utrzymuje się na ramie okna nawet na skrzydłach rozwierno-uchylnych.

Ze względu na wiele cech rolet Venus jest to najlepszy wybór, jeśli znudziły Ci się już klasyczne rolety, ale nie chcesz jeszcze montować rolet. Rolety Venus należą do segmentu premium i bez problemu można je zamontować na każdym typie okna. Taka konstrukcja doda atrakcyjności wnętrzu nawet w pomieszczeniach z dużą ilością elementów drewnianych.

systemu Magnusa

Żaluzje Magnus bardziej przypominają klasyczną wersję rolet z podobnym gzymsem. Oznacza to, że taki system montowany jest zarówno na skrzydle, jak i na ścianie, i umożliwia zamykanie nie tylko pojedynczych skrzydeł, ale także otworów okiennych. System ten jest również wyposażony w sterowanie monofoniczne za pomocą pojedynczego obwodu. Podczas przewijania łańcucha lamele najpierw obracają się, a następnie unoszą, to samo dzieje się w przeciwnym kierunku. Żaluzje Venus to dobry wybór, jeśli chcesz zamontować nowocześniejsze rolety w miejsce starych.

System Magnus można także wyposażyć w system mocowania sznurkowego, pozwalający na unieruchomienie lameli w pozycji ukośnej.