0 rzeczy) : 0.00PLN

Blog

Jak wybrać zasłony do okien plastikowych

Rolety pomagają rozwiązać dwa problemy jednocześnie. Po pierwsze, działają jako niezawodny środek ochrony przed palącym słońcem. Po drugie, są w stanie ozdobić pokój i zapewnić mu dodatkowy komfort. Aby jednak obie funkcje spełniały się w stu procentach, konieczny jest dobór odpowiednich rolet. A my Ci w tym pomożemy.

Rolety: popularne typy i ich cechy

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze systemu ochrony przeciwsłonecznej do okien, jest jej rodzaj. Od tego kryterium zależy łatwość obsługi, wygląd oraz możliwość wygodnego łączenia z otworami okiennymi i drzwiowymi.

pionowy

Listwy tego typu osłon przeciwsłonecznych do okien umieszczone są prostopadle do podłogi. A to czyni je bardzo podobnymi do klasycznych zasłon. Pionowe konstrukcje dobrze komponują się z przesuwanymi drzwiami, dużymi oknami i łukowatymi otworami. Konstrukcja pionowych pasów umożliwia dobry przepływ powietrza, dzięki czemu pomieszczenia są dobrze wentylowane.

Żaluzje są regulowane za pomocą specjalnego mechanizmu, który umożliwia mocowanie lameli pod różnymi kątami. A to umożliwia stworzenie niezbędnego poziomu oświetlenia w pomieszczeniach, w zależności od pory dnia i potrzeb. Sam materiał jest impregnowany impregnatami odpornymi na kurz i wilgoć, co pozwala na stosowanie ich w dowolnych pomieszczeniach i nie powoduje trudności w procesie konserwacji.

Najczęściej żaluzje pionowe znajdują zastosowanie w placówkach oświatowych i oświatowych, a także w szpitalach, salonach kosmetycznych i innych organizacjach publicznych.

Przy wyborze żaluzji tego typu konieczne jest określenie szerokości lameli. Im większe okna, tym szersze mogą być. Pozwoli to zachować proporcje przestrzeni i uczynić ją bardziej komfortową.

Równie ważny jest kierunek otwierania skrzydła. Sposób otwierania lameli będzie zależał od tego i spośród możliwych opcji: od lewej do prawej, od prawej do lewej lub na boki.

Poziomy

Jest to chyba najbardziej popularny rodzaj rolet zarówno do użytku domowego, jak i biurowego. Listwy w tym przypadku są równoległe do podłogi, a sama konstrukcja jest prosta i niezawodna.

Dzięki cienkim lamelom oraz wygodnemu mechanizmowi regulującemu kąt ich nachylenia, możliwe jest dobre regulowanie strumienia świetlnego i uzyskanie maksymalnego ściemnienia. Do produkcji lameli używany jest nie tylko profil aluminiowy, ale także naturalne materiały - drewno lub bambus.

Żaluzje poziome swoją popularność zawdzięczają nie tylko niskiej cenie, ale także możliwości wyboru sposobu montażu oraz koloru lameli. Można je montować na całym otworze okiennym, jak również na poszczególnych skrzydłach, co ułatwia obsługę okien metalowo-plastikowych.

Rolety

Ten rodzaj ochrony przeciwsłonecznej składa się z arkuszy tkaniny i specjalnego wałka, na który są nawijane po podniesieniu. Rolety dobrze chronią pomieszczenia przed promieniami słonecznymi, a także mogą stać się oryginalnym meblem. Takie zasłony można opuszczać i podnosić do pożądanego poziomu. A dzięki różnorodności tkanin, z których można je wykonać, można uzyskać zarówno całkowite zaciemnienie, jak i lekki półmrok.

Rolety można również mocować na różne sposoby. Na przykład montaż na każdym skrzydle zapewnia bezpieczne dopasowanie do podwójnie oszklonych okien, a mocowanie do ściany zamknie cały otwór.

Pofałdowany

Żaluzje plisowane to jeden z rodzajów żaluzji. Składają się z solidnych paneli plisowanej tkaniny. Dzięki temu pięknie gromadzą się na oknach i nadają pomieszczeniom szczególnego uroku.

Ten projekt jest instalowany bezpośrednio na oknie, a środki obciążające znajdujące się na dole płótna są częścią mechanizmu żaluzji. Żaluzje plisowane mogą pełnić rolę samodzielnego dodatku do dekoracji okien lub być uzupełnieniem klasycznych opcji.

Jakie materiały wybrać rolety

Każdy rodzaj osłon przeciwsłonecznych różni się nie tylko wyglądem, ale także materiałami użytymi do produkcji lameli i całej konstrukcji jako całości. Do rolet użyj:

  1. Drzewo. Piękny wygląd, naturalność oraz możliwość zastosowania w dowolnym stylu sprawiają, że żaluzje drewniane to wszechstronny sposób na dekorację okien. Oprócz litego drewna do produkcji lameli wykorzystywany jest bambus, który posiada specjalną fakturę i odporność na biologiczne niszczenie.
  2. Aluminium. Proste i jednocześnie niezawodne rolety nadają się do pomieszczeń o dowolnym przeznaczeniu. Nie boją się wilgoci, a możliwość pomalowania lameli na dowolny kolor pozwala wybrać najbardziej odpowiednią opcję.
  3. Włókienniczy. Oprócz wyboru koloru i wzoru, na płótnach z tkaniny można zastosować drukowanie zdjęć i rysunki. Ponadto tkaniny są traktowane specjalnymi związkami, które upraszczają pielęgnację i nie gromadzą elektryczności statycznej.

Tak więc nowoczesny wybór rodzajów żaluzji, a także materiałów do ich produkcji jest różnorodny. A to pozwala wybrać idealną opcję do stworzenia niepowtarzalnego projektu w domu, biurze i przestrzeni publicznej.