0 rzeczy) : 0.00PLN

Blog

Czy zasłony dzień-noc nadają się na balkon?

Mieszkańcy nowoczesnych mieszkań starają się jak najlepiej wykorzystać powierzchnię użytkową mieszkań, wyposażając loggie i balkony w strefy rekreacyjne lub kuchnie. Aby wizualnie zwiększyć przestrzeń, balkony są przeszklone, eksponując przestrzeń wnętrza na gorące słońce. Aby w pełni cieszyć się rozrywką na loggii, należy ją wyposażyć w wysokiej jakości rolety.

Jakie zasłony nadają się na balkon i do czego służą - odpowiedzi w tym dziale.

Dlaczego potrzebujemy zasłon na balkonie

Balkon to najbardziej wielofunkcyjne miejsce w domu. Tutaj możesz odpocząć, zjeść, zapalić, odetchnąć świeżym powietrzem, a nawet spać. Montaż rolet dzień-noc jest niezbędny, aby stare balkony tworzyły przytulną atmosferę, to świetny sposób na zakrycie wszystkich mankamentów zniszczonego projektu. Zasłony dzień-noc nadają się również do nowoczesnych przeszklonych loggii - w ciągu dnia chronią przed ostrym słońcem, aw nocy pozwalają przebić się przez przyćmione światło księżyca i lampionów. Montaż rolet nie tylko uszlachetnia balkon, ale także zmniejsza nagrzewanie się pomieszczenia do niego przylegającego.

Zamontowanie rolety dzień/noc pozwala na:

  • skutecznie chronić pomieszczenie przed jasnym światłem;
  • zapobiega powstawaniu nadmiaru ciepła;
  • zamyka się przed wścibskimi oczami.

Jaki rodzaj rolet wybrać

Rolety materiałowe są łatwe w użyciu, wymagają niewielkiej konserwacji i nie przyciągają kurzu. Jest to jednak kosztowna instalacja, która nie błyszczy obfitością rozwiązań kolorystycznych i kształtowych na rynku.

Poliestrowe systemy osłon przeciwsłonecznych często umieszczane są na oknach plastikowych – są trwałe w eksploatacji, nie blakną i długo zachowują swój pierwotny wygląd.

Dla tych, którzy nie mogą się zdecydować między tymi opcjami, sklep internetowy Pro-shto oferuje rolety dzień-noc, które łączą w sobie zalety rolet klasycznych i wariantów materiałowych.

Wybierając między żaluzjami poziomymi i pionowymi, należy wziąć pod uwagę ich cechy użytkowe: te pierwsze są łatwe w utrzymaniu czystości, a te drugie nie gromadzą dużo kurzu. Opcje tkanin na zasłony mają specjalną impregnację odpychającą kurz, która pozwala nie prać ich przez długi czas.

W katalogu sklepu możesz wybrać najlepszą opcję dla swojego balkonu. Takie zasłony można łączyć z zasłonami i zasłonami z tkaniny - nie będą kolidować ze sobą nawzajem, ale stworzą komfort i piękno na loggii.