0 rzeczy) : 0.00PLN

Blog

Jak dobrać rolety do loggii i balkonu. Rodzaje systemów i opcje instalacji

Rolety to praktyczna alternatywa dla zasłon. Pomimo niskiego kosztu żaluzji pozostają one na rynku systemów osłon przeciwsłonecznych ze względu na swoją funkcjonalność i łatwość obsługi, ponieważ tylko żaluzje mają niepowtarzalny wygląd z wieloma poziomymi lamelami.

Czym są żaluzje

Żaluzje to system ochrony przeciwsłonecznej, który składa się z wielu połączonych ze sobą pasów (lameli).

Żaluzje dzielą się na kilka rodzajów, ale główne z nich to pionowe lub poziome. Takie produkty mają zasadnicze różnice, więc nie należy ich porównywać. Każda roleta ma swoje przeznaczenie i sposób montażu. Również żaluzje pionowe wykonane są z tkaniny, a poziome z aluminium lub naturalnego drewna.

Zalety żaluzji:

Wygoda - sterowanie odbywa się poprzez obracanie lamel, co pozwala na ustawienie wymaganego poziomu oświetlenia lub zamknięcie przed wzrokiem ciekawskich jednym obrotem laski.

Prywatność - rolety nie są prześwitujące i o każdej porze dnia zachowują prywatność w stanie zamkniętym.

Również w przeciwieństwie do rolet, sylwetki nie są widoczne przez rolety, co pozwala bezpiecznie zapalić światło w pokoju wieczorem.

Komfort - dzięki oddzielnemu ułożeniu każdej lameli pomiędzy nimi, powietrze swobodnie krąży, co jest szczególnie ważne w biurze, w którym pracuje wielu pracowników.

Asortyment - Często zamawiane są lamele białe, ale istnieje wiele odcieni kolorystycznych, zarówno wśród żaluzji poziomych, jak i wśród żaluzji pionowych. Zwłaszcza w żaluzjach pionowych występuje wiele tkanin o różnej fakturze i przepuszczalności światła, co pozwala wybrać roletę nie tylko do biura, ale również do domu, dekorując wnętrze, a nie nadając mu oficjalnego stylu.

Łatwość montażu - do zamontowania rolet wystarczy zamocować kilka wsporników i zamontować na nich gzyms, po czym produkt jest gotowy do użytku. Produkty są dostarczane w pełni zmontowane, gotowe do użycia, nie jest wymagany dodatkowy montaż i konfiguracja systemu.

Wygląd - Dzięki odcieniom i fakturom rolet można dobrać system do nawet najbardziej niestandardowych okien i wnętrz.

Uniwersalność – rolety montuje się zarówno na skrzydle, jak i na otworze okiennym lub w otworze, a nawet na suficie. Również żaluzje nadają się do wszystkich typów okien od drewnianych do konstrukcji metalowo-plastikowych.

Koszt - rolety to jeden z najbardziej budżetowych systemów ochrony przeciwsłonecznej.

Rolety pojawiły się w życiu codziennym dawno temu i przeszły wiele ulepszeń i optymalizacji systemu. Do chwili obecnej istnieje wiele systemów, zarówno klasycznych ze sterowaniem za pomocą trzciny i sznurka, jak i monosterowanych żaluzji z mechanizmami łańcuszkowymi, a także lameli wykonanych z drewna i bambusa. Pozwala to na zainstalowanie doskonałych systemów, zarówno w wiejskim domu, jak iw reprezentacyjnym biurze z drogimi meblami.

Odmiany systemów do żaluzji

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać rolety na balkon, to przede wszystkim wybierz odpowiedni system i sposób montażu. Sposób pomiaru oraz przyszła instalacja produktu zależeć będzie od wybranego systemu.

Pozioma - można ją zamontować w każdym pomieszczeniu od biur po mieszkania czy domy prywatne. Żaluzje cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ doskonale chronią pomieszczenie przed słońcem, są praktyczne i dość łatwe w pielęgnacji.

Pionowe - żaluzje z tekstylnymi lamelami pionowymi. Często zamawiane w jasnych kolorach do biur i dużych pomieszczeń np. do szkoły czy przedszkola. W przypadku uszkodzenia lamele można łatwo wymienić pojedynczo bez konieczności zakupu nowego, jednoczęściowego produktu. Żaluzje pionowe dobrze chronią pomieszczenie przed słońcem, a także dzięki szerokim lamelom zapewniają niezakłóconą cyrkulację powietrza, co jest szczególnie ważne w przypadku dużych biur. Tkanina na rolety pokryta jest specjalnymi impregnatami, które chronią ją przed kurzem i blaknięciem, dzięki czemu tkanina zachowuje swój pierwotny wygląd.

Żaluzje plisowane to rodzaj tkaniny, w której zastosowano pojedynczą, ciągłą plisowaną tkaninę. Podczas otwierania firany tkanina składa się pod gzymsem w zwarty produkt i nie zajmuje dużo miejsca. Plisy montuje się na wszystkich typach stolarki okiennej, także na oknach niestandardowych. Plisy posiadają szeroki wybór tkanin oraz serii zaciemniających do całkowitego zaciemnienia, co pozwala na montaż produktów dzień-noc w celu częściowego i całkowitego zaciemnienia otworu świetlnego.

Rolety - Jedna z najlepszych opcji zasłon na balkony i loggie. Rolety są kompaktowe i łatwe w montażu na skrzydłach balkonu, kilka oddzielnych systemów na skrzydłach pozwala na sterowanie strumieniem światła z osobna na każdym skrzydle, co pozytywnie wpływa na poziom doświetlenia. Okiennice materiałowe mają szeroki wybór tkanin o różnych fakturach i odcieniach, jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów ochrony przeciwsłonecznej, dlatego mają ogromny wybór, który jest stale aktualizowany i uzupełniany.

Rolety rzymskie - To klasyczna wersja zasłon, która fascynuje swoim wyglądem. Wzornictwo rolet rzymskich nie zmieniło się od czasu ich powstania i nadal pozostaje aktualne. Pojawiły się dodatkowe odmiany, ale podstawowa zasada pozostaje niezmieniona. Tkanina unosi się za pomocą specjalnych mechanizmów i fałduje w zgrabne fale u góry okna. Rolety rzymskie zawsze prezentują się szykownie w każdym wnętrzu i są nie tylko nienagannym elementem dekoracyjnym, ale także skutecznym środkiem ochrony przed słońcem.

Żaluzje bambusowe i drewniane – żaluzje wykonane z naturalnych materiałów są zawsze ozdobą każdego wnętrza. Przyciągają wzrok fakturą drewna oraz wyjątkową fakturą drewna na listwach. Jedyną wadą żaluzji drewnianych jest obawa przed wysoką wilgotnością.

Wskazówka: Na balkon warto wybrać żaluzje aluminiowe lub rolety w jasnych kolorach. Takie produkty dobrze chronią przed światłem i są łatwe do czyszczenia w razie potrzeby. Biorąc pod uwagę dużą liczbę okiennic na balkonie, opcje te będą atrakcyjne pod względem kosztów i łatwe w utrzymaniu.

Wybór systemu ochrony przeciwsłonecznej zawsze należy do Ciebie, znasz lepiej swój dom i wymagany w nim poziom oświetlenia, więc słuchaj zaleceń, ale podejmij decyzję samodzielnie, aby nie żałować wybranego systemu.

Kilka wskazówek dotyczących wyboru rolet

Żaluzje z mocowaniem do skrzydła nie są montowane na ramach aluminiowych. Istnieją specjalne systemy do takich okien.

Jeśli interesują Cię niestandardowe rozwiązania, rozważ rolety plisowane. Są to raczej niestandardowe produkty, które pojawiły się na rynku nie tak dawno, więc na pewno zaskoczą Twoich gości i dodadzą wnętrzu ciekawego akcentu. Ponadto doskonale sprawdzają się w oknach każdej wielkości, co jest szczególnie przydatne w przypadku balkonów o nietypowych konfiguracjach skrzydeł.

Dobrym wyborem pod względem wygody użytkowania będą rolety na balkon. Zwróć jednak uwagę na otwierane skrzydła, ponieważ obecność gzymsu w górnej części zmniejsza kąt otwarcia okien.

Systemy zamknięte w aluminiowej skrzynce dobrze sprawdzają się również na balkonie. Skrzynka chroni roletę przed zabrudzeniem, jeśli tkanina znajduje się w środku. Jeśli zasłony będą przez większość czasu rozłożone, dobrze sprawdzi się prosty system otwarty.

Wynik

Nie ma specjalistycznych systemów na balkon. Dowolny system ochrony przeciwsłonecznej montowany jest zarówno na skrzydłach, jak i na suficie, co ułatwia zamykanie jednego lub kilku skrzydeł jednocześnie. W przypadku skrzydeł przesuwnych kurtyn nie umieszcza się bezpośrednio na skrzydle, w przeciwnym razie będzie to przeszkadzało w jego otwieraniu, w takich przypadkach zamyka się kilka skrzydeł za pomocą żaluzji pionowych montowanych w suficie. Również nie wszystkie systemy są montowane na ramach aluminiowych ze względu na małe szczeliny między szybami. W przeciwnym razie nie ma ograniczeń, każdy system można łatwo zamontować na oknach plastikowych, a także drewnianych z szerokim impostem.