0 rzeczy) : 0.00PLN
Rzymskie zasłony
Ocena produktu:
Rozmiar
Strona kontrolna
Rodzaje rolet rzymskich
Rolety rzymskie z tkaniny
Typ:
Tekstura:
Grupa:
Włókienniczy:
PLN шт.

Proponujemy zakup rolet rzymskich na okapie coulisse (typu zamkniętego). Przed złożeniem zamówienia zdecyduj jaki rodzaj montażu Cię interesuje i poinformuj o tym fachowca.

  • Specyfikacja kurtyny:
  • maksymalna szerokość: 2000mm;
  • Maksymalna wysokość: 2000mm.

Wymiary są obliczane z uwzględnieniem okapu.

Kurtynę montuje się zarówno na skrzydle, jak i na otworze okiennym lub na ścianie. W przypadku montażu na ścianie zaleca się dodanie 5-10 cm do rozmiaru otworu, aby zakryć boczne szczeliny między spadami a tkaniną.

Zostaw opinię
Oceń nasz produkt

Recenzje użytkowników:

Rzymskie zasłony

Rolety rzymskie są obecne na rynku systemów ochrony przeciwsłonecznej od dawna, ale dopiero teraz zaczynają zyskiwać na popularności. Wynika to ze zmian w wystroju pomieszczeń, gdzie coraz większą popularnością cieszy się minimalizm i loft, a rolety rzymskie doskonale uzupełniają te opcje aranżacyjne. Mimo to rolety rzymskie dobrze prezentują się we wszystkich stylach, przy odpowiednim doborze tkanin i rodzaju montażu.

Główną zaletą rolet rzymskich jest elastyczność w projektowaniu i możliwość montażu na każdym typie okna. Aby dokonać właściwego wyboru zasłon, trzeba mieć trochę informacji, aby zrozumieć, jak wybrać odpowiednią tkaninę i rodzaj montażu produktu.

Projekt rolety rzymskiej

Na początek dowiedzmy się, czym jest roleta rzymska i jak zdobyła swoją popularność. Główną różnicą między roletami rzymskimi jest zastosowanie miękkich tkanin, które zasadniczo różnią się od rolet i podobnych rodzajów ochrony przeciwsłonecznej. Rolety rzymskie tworzą przytulną atmosferę, a wygląd firany to coś pomiędzy prostym a domowym stylem, to właśnie dzięki takiemu połączeniu rolety rzymskie równie dobrze prezentują się zarówno w domu, jak iw biurze.

Roleta rzymska na nowoczesnym gzymsie zapewnia wygodną kontrolę produktu za pomocą specjalnego łańcuszka, natomiast firana wygląda całkiem przytulnie i nie eksponuje nowoczesnych elementów. Gzyms jest w całości pokryty tkaniną, a wszystkie elementy sterujące kurtyny są ukryte z tyłu firany, co pozwala stworzyć wizualną prostotę, chociaż sam produkt jest dość nowoczesny i złożony.

Specjalne pręty są instalowane na tkaninie, aby stworzyć sztywność poprzeczną, która zapobiega wyginaniu się firan i zapewnia prawidłowe działanie produktu. W przeciwnym razie do podnoszenia tkaniny używany jest specjalny system nici w połączeniu z mechanizmem łańcuchowo-wirnikowym. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest łatwe sterowanie firaną z automatycznym mocowaniem w dowolnej pozycji tkaniny.

Cechy rolet rzymskich

Kompaktowość - Ponieważ firanka w stanie złożonym jest prawie całkowicie zmontowana z gzymsem, zajmuje minimum miejsca na oknie. Jednocześnie parapet pozostaje wolny i może służyć jako dodatkowa powierzchnia użytkowa. Nawet przy montażu zasłon na dużych otworach okiennych zajmą one minimalną ilość miejsca, zarówno otwarte, jak i zamknięte.

Łatwość pielęgnacji - kiedyś rolety rzymskie były wykonane z naturalnych tkanin, które wymagały prania i prasowania. Obecnie, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, stosowane są specjalne tkaniny poliestrowe.

Mają wiele zalet w porównaniu z naturalnymi tkaninami, co znacznie upraszcza pielęgnację produktu. Tkaniny poliestrowe są powlekane specjalnymi kompozycjami pyłofobowymi, dzięki czemu tkanina nie gromadzi kurzu, a tym samym ułatwia pielęgnację tkaniny. Ponadto poliester jest odporny na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu zasłona nie blaknie tak bardzo na słońcu i dłużej zachowuje swój atrakcyjny wygląd.

Rygoryzm i zwięzłość projektu - zasłony nie posiadają zbędnych elementów, a wszystkie mechanizmy są ukryte, dzięki czemu roleta rzymska ma ścisłą geometrię i zwięzły design.

Dzięki miękkim gęstym tkaninom rolety rzymskie dobrze chronią wnętrze przed promieniami słonecznymi, obniżając tym samym temperaturę w pomieszczeniu latem i chroniąc elementy wnętrza. Dlatego też, uznając firanę za produkt funkcjonalny, w pełni spełniają przypisane jej funkcje i nie wymagają dodatkowej ochrony przeciwsłonecznej.

Szeroka gama tkanin zapewnia maksymalny wybór dla każdego rodzaju wnętrz. Ponadto tkaniny można łączyć na jednym produkcie, uzyskując unikalne cechy zasłon.

Łatwy w montażu - kurtyna jest dostarczana zmontowana i skonfigurowana, dlatego podczas montażu wystarczy rozpakować produkt i zamocować karnisz na specjalnych uchwytach, po czym kurtyna jest w pełni gotowa do użytku.

Opcje montażu rolet rzymskich

Rolety rzymskie są w swej istocie produktami indywidualnymi i można je montować na zupełnie różne sposoby bez zakłócania pracy produktu. Wśród wszystkich opcji montażu istnieje kilka podstawowych opcji, które różnią się od siebie.

Gładkie — Jest to najczęściej używany klasyczny typ zestawu kurtyn. Gładka zasłona w pozycji całkowicie otwartej rozwija się i wygląda jak płaska tkanina bez fałd, a po otwarciu kurtyna unosi się i składa w zgrabne fałdy, które w pełni podnoszą się do okapu. Jednocześnie produkt w pozycji zamkniętej przypomina mały akordeon ze starannie ułożoną tkaniną.

Slouchy - W tej wersji zużywa się trochę więcej materiału niż to konieczne, więc gdy zasłona jest całkowicie otwarta, nie rozwija się w równe płótno, ale pozostają małe fałdy (ogony). Ten rodzaj montażu doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach utrzymanych w spokojnym, romantycznym stylu i domowej atmosferze.

Inne opcje - roleta rzymska to produkt uniwersalny, a sposób jej montażu może zależeć od Twoich życzeń. Na przykład firana może podnosić się nie z ostatniej fałdy, ale z poprzedniej, dzięki temu montażowi, po zamknięciu firana pozostaje częściowo otwarta, tworząc klasyczny wygląd. Istnieją również opcje łączenia tkanin, w którym to przypadku zasłona jest podzielona na kilka pionowych pasów za pomocą tkanin o różnych odcieniach.

Warto zaznaczyć, że rolety rzymskie to jedna z najbardziej ekonomicznych opcji ochrony przeciwsłonecznej przy użyciu tkanin zasłonowych. Sama konstrukcja zasłony wymaga niezbędnej ilości tkaniny do zamknięcia lekkiego otworu lub skrzydła. Nawet przy użyciu drogich tkanin

nie ma marnotrawstwa niewykorzystanego materiału.

Projekt rolety rzymskiej

Różnorodność rolet rzymskich zachwyca bogactwem opcji i kombinacji, biorąc pod uwagę kolorystykę, a także wiele rodzajów montażu, istnieje możliwość zmontowania własnego produktu, który będzie absolutnie wyjątkowy i pasujący wyłącznie do Twojego wnętrza . Oczywiście nie ma ścisłych zasad doboru firan, tu każdy kieruje się własnym wyczuciem stylu i nie mamy na to wpływu. Ale jeśli potrzebujesz porady, podpowiemy Ci kilka niuansów przy wyborze, na które powinieneś zwrócić uwagę.

Jeżeli pomieszczenie jest małe, warto wybrać jednolitą firanę dopasowaną do koloru ścian, często są to jasne lub pastelowe odcienie, takie zasłony optycznie powiększają przestrzeń, co świetnie sprawdza się w małych pomieszczeniach.

>

Nie zapomnij o prostych sztuczkach z poziomymi i pionowymi paskami, na przykład pionowe paski na zasłonach optycznie zwiększą wysokość sufitów i poziome szerokości otworów. Pozwala to dostosować postrzeganie pomieszczenia, nawet jeśli jest małe. Często doświadczeni projektanci stosują te sztuczki.

Jeśli pozwala na to obszar, możesz wybrać zasłony z jasnymi wzorami, ale ta opcja jest używana do urozmaicenia w przypadku, gdy pokój nie ma jasnych akcentów i trzeba go czymś rozcieńczyć. Jeśli pomieszczenie wygląda holistycznie, a elementy wnętrza mają swoje własne wzory, warto wybrać gładkie zasłony, które nie obciążą już wypełnionego wnętrza.

Jeśli pomieszczenie nie ma własnego koloru wnętrza, a zastosowano wiele elementów, które nie pasują do siebie odcieniami, należy dobrać zasłony w oparciu o kolory podstawowe, np. ściany, podłogi, meble itp. Wybierając jaki kolor, użyj więcej Razem. W tym przypadku firana będzie uzupełnieniem głównego wnętrza, a nie będzie wyróżniać się jako dodatkowy akcent.

Czasami, aby nadać bardziej domowy wygląd, dolna część rolety rzymskiej jest ozdobiona frędzlami lub koralikami, co czyni produkt mniej surowym i pozwala na zastosowanie go w przytulnym domowym wnętrzu z wieloma drobnymi detalami.

Jak dobrać zasłony do stylu wnętrza

Rolety rzymskie dobrze komponują się z każdym typem wnętrza, jednak warto poświęcić trochę czasu na wybór odcieni i opcji montażu zasłon. Na przykład zasłony można uzupełnić zasłonami lub wykorzystać jako samodzielny produkt.

W stylu prowansalskim lub wiejskim dobrze sprawdzają się zasłony w kratkę lub paski. W minimalizmie stosuje się proste geometryczne wzory lub monochromatyczne kojące kolory.

W sypialni zasłony stanowią niezawodną ochronę przed słońcem i można je łatwo łączyć z innymi rodzajami zasłon i tiulu. W salonie zasłony mogą stać się atrakcją wnętrza, jeśli wybierzesz niestandardowy kolor lub wzór. Z drugiej strony w pokoju dziecinnym często stosuje się jasne zasłony lub spokojniejsze tony, w zależności od wieku dziecka.

Opcje montażu rolet rzymskich

Na skrzydle - to dobra opcja w przypadku dużego parapetu, w którym to przypadku tkanina opada wzdłuż granicy skrzydła, a parapet pozostaje wolny. Wygodne jest również zamykanie pojedynczych skrzydeł na balkonie francuskim lub loggii, podczas gdy poszczególne skrzydła stają się otwierane, dostosowując w ten sposób poziom oświetlenia w pomieszczeniu.

Wewnątrz otworu - kurtynę montuje się po wewnętrznej stronie połaci, przy jednoczesnym zamknięciu otworu okiennego i pozostawieniu wolnej przestrzeni na ścianie. Montując firanę w otworze należy pamiętać, że roleta rzymska nie zamyka się całkowicie i zawsze w pozycji otwartej pozostaje część tkaniny, co może uniemożliwić otwarcie rolet.

Na otworze - kurtyna jest montowana na ścianie, nad otworem okiennym i całkowicie zasłania cały otwór. Jest to jedna z popularnych opcji montażu, która pozwala zamknąć okno bez całkowitego dzielenia go na osobne skrzydła. W takim przypadku zasłona będzie wyglądać bardzo pięknie iw pełni spełni funkcję ochrony przed słońcem. Ponadto kurtyna ukrywa wszelkie mankamenty okien i pochyłości, zasłaniając cały otwór okienny. W odniesieniu do rolet rzymskich rozmiar ma znaczenie, im większa zasłona, tym lepiej będzie się prezentować. Wynika to z obecności fałd na tkaninie, dlatego im większa zasłona, tym więcej fałd można wykonać, a co za tym idzie, cały system będzie działał poprawnie i pięknie.

Jak dbać o rolety rzymskie

Chociaż w roletach rzymskich stosowane są tkaniny syntetyczne, ich pielęgnacja przypomina bardziej klasyczną pielęgnację zwykłych zasłon. Tkanina na rolecie rzymskiej sama nie gromadzi kurzu, ale można ją prać i do tego jest specjalny rzep na gzymsie, wystarczy rozpiąć tkaninę i wyciągnąć z niej poprzeczne drążki, po czym firanki można dokładnie umyć. Po praniu tkaninę należy wyprać z roztworu mydła, po czym pozostawić na chwilę wiszącą i wyrównać.

Rolety rzymskie to produkty łatwe w pielęgnacji i trwałe. Wyglądają nietuzinkowo i zawsze cieszą oko. Rolety rzymskie możesz zamówić na naszej stronie za pomocą kalkulatora online, wystarczy podać wymiary, a od razu zobaczysz koszt gotowego produktu bez dodatkowych opłat.