0 rzeczy) : 0.00PLN
Żaluzje plisowane do świetlików
Ocena produktu:
Rozmiar
Typ mocowania
Plisowane tkaniny na poddasze
Typ:
Tekstura:
Grupa:
Włókienniczy:
PLN шт.

System plisowany przeznaczony jest do okien dachowych oraz innych okien niestandardowych. System ma dwa
rodzaje mechanizmów, które są zamocowane na górze i na dole ramy okiennej. To niezwykle proste
praktyczny i niezawodny system z różnymi opcjami montażu. Dzięki pełnemu utrwaleniu plisy
posiada dwa lub trzy rodzaje otwierania w zależności od wybranego systemu.

  • maksymalna szerokość: 2100mm;
  • Maksymalna wysokość: 2500mm;
  • Kolor okuć: biały, brązowy, antracyt;
  • Typ systemu: otwarty;
  • Prowadnice: tak/nie;
  • Mechanizm sterowania: linka, łańcuch lub ręcznie za pomocą smyczy;
  • Strona sterowania: lewa/prawa;
  • Rodzaj mocowania: naciągowe, wolnowiszące, stałe.
Zostaw opinię
Oceń nasz produkt

Recenzje użytkowników:

Żaluzje plisowane do świetlików

Okna dachowe to bardzo wygodne systemy, zwłaszcza jeśli praktycznie nie ma innych możliwości doświetlenia. Jednak nie zawsze wymagane jest stałe światło na poddaszu, zwłaszcza jeśli jest to pomieszczenie mieszkalne, a latem, kiedy słońce jest w zenicie, świetliki wpuszczają do pomieszczenia maksimum gorącego światła słonecznego. Aby obniżyć temperaturę i pozbyć się jaskrawego słońca, okna trzeba zasłonić firankami, ale firany uginają się pod własnym ciężarem, więc jak zamknąć okna na poddaszu, aby firany pięknie się prezentowały i spełniały swoją funkcję ? Tutaj z pomocą przychodzą systemy plisowane.

Plisa to nowoczesny system osłon przeciwsłonecznych montowany na wszystkich typach okien, jego zaletami jest możliwość montażu na świetlikach, jak i oknach niestandardowych, przy czym produkty zachowują pełną funkcjonalność z możliwością zmiany poziomu oświetlenia.

Konstrukcja plisowana składa się z dwóch lub trzech profili aluminiowych, pomiędzy którymi znajduje się tkanina. Dzięki plisowanej tkaninie zasłony po zamknięciu układają się jak harmonijka w zwarty gzyms, co ułatwia korzystanie ze skrzydła bez ingerencji w otwieranie. Konstrukcja plis jest wykonana w taki sposób, że tkanina nie jest nawinięta na wałek, ale ułożona w harmonijkę, dzięki czemu plisy nie są ograniczone kształtem regularnego prostokąta i umożliwiają zamknięcie okien trapezowych, łukowych , trójkątne i wszelkie inne opcje przeszklenia, z wyjątkiem prostokątnych.

Modele plisowane przeznaczone do okien dachowych posiadają specjalny system naciągu przechodzący przez tkaninę po obu stronach. Sama plisowana tkanina z łatwością zachowuje swój kształt dzięki poprzecznym fałdom i nie zwisa nawet na pionowych oknach. Biorąc pod uwagę, że plisy mogą znajdować się wystarczająco wysoko w suficie, system można wyposażyć w specjalny drążek sterujący, aby łatwo dosięgnąć sufitu i sterować zasłoną.

Rodzaje systemów plisowanych

Plisy są dostępne w kilku wersjach w zależności od wymaganych zadań. System wolnowiszący, pełny oraz system dzień-noc. Opcje te dotyczą okien prostokątnych, w przypadku opcji niestandardowych systemy mogą się różnić w zależności od kształtu okna.

System wolnowiszący jest mocowany na górze skrzydła i otwiera się swobodnie. W dolnej części produktu kurtyna pozostaje, nie zamocowana. Takie produkty montowane są na skrzydłach żaluzji i mają niższą cenę, ponieważ nie posiadają dodatkowych akcesoriów do mocowania.

Pełny system mocowania — działa podobnie do systemu wolnowiszącego ze zmodyfikowanym systemem mocowania. Na zasłonach zainstalowane są dodatkowe prowadnice, po których przesuwa się tkanina i dolny profil.

Takie plisy montowane są na skrzydłach rozwierno-uchylnych, możliwy jest również montaż na oknach dachowych. Ponieważ klapy w trybie wentylacji są lekko nachylone, aby uniknąć zwisania tkaniny, konieczne

jest użycie systemu z mocowaniem. Podobny efekt jest wymagany w przypadku okien dachowych, aby zamocować tkaninę w płaszczyźnie skrzydła i nadać oknom atrakcyjny wygląd.

Plisa dzień-noc to jedna z najwygodniejszych opcji rolet plisowanych. W systemie dzień-noc do wyboru klienta stosowane są dwa rodzaje tkanin, mogą to być tkaniny w różnych odcieniach, np. jaśniejsze i ciemniejsze w celu zasłonięcia okien różnymi tkaninami w różnych porach dnia, połączenie popularną opcją jest również półprzezroczysta tkanina ze zwykłą tkaniną, podczas gdy możliwe jest stworzenie efektu tiulu lub tkaniny zaciemniającej. Jednak główną funkcją zasłon dzień-noc jest zastosowanie tkaniny zaciemniającej w połączeniu z tkaniną klasyczną.

Plisa dzień-noc składa się z gzymsu górnego i dolnego, podobnie jak systemy klasyczne, oraz profilu środkowego do łączenia tkanin. Oznacza to, że pierwsza tkanina jest zainstalowana w górnej części, a druga w dolnej części, a obie tkaniny są połączone w środkowym profilu. Jednocześnie obie tkaniny zachowują pełną funkcjonalność, co oznacza, że ​​okno można zamknąć zarówno tkaniną zaciemniającą, jak i zwykłą. Oznacza to, że w dowolnym momencie możesz całkowicie zablokować promienie słoneczne lub częściowo. Jest to bardzo wygodne do stosowania po słonecznej stronie pomieszczenia, a także na poddaszu, jeśli wymagane jest całkowite zaciemnienie. Jednocześnie oba efekty są możliwe przy użyciu jednego produktu, co czyni go maksymalnie funkcjonalnym i niepowtarzalnym.

Tkanina zaciemniająca to specjalna seria tkanin ze 100% zaciemnieniem, które całkowicie blokuje promienie słoneczne i nie prześwituje.

Pielęgnuj plisowane zasłony

Główna część tkanin plisowanych wykonana jest w 100% z poliestru, takie tkaniny przypominają rolety i posiadają wszystkie zalety pielęgnacji tkanin. Wszystkie tkaniny pokryte są odporną na kurz powłoką antystatyczną, co ułatwia konserwację. Wystarczy przetrzeć firanę suchą szmatką lub wilgotną gąbką, aby pozbyć się kurzu i to wystarczy. Plisowana tkanina dobrze trzyma swój kształt, ale jeśli zostanie uszkodzona, zasłona nie wróci do swojego pierwotnego stanu. Dlatego pranie takich tkanin nie jest wskazane, ponieważ istnieje możliwość uszkodzenia nie tylko kształtu plisy, ale również powłoki przeciwpyłowej, dzięki której tkanina nie gromadzi kurzu i nie wymaga częstej konserwacji.

Zakup rolet plisowanych jest bardzo łatwy za pomocą kalkulatora na naszej stronie.W tym celu podaj wymagane wymiary systemu, a od razu zobaczysz koszt gotowego produktu, po czym wystarczy umieścić zamów, a my wykonamy rolety plisowane według Twoich indywidualnych rozmiarów.