0 rzeczy) : 0.00PLN
Rolety dzień-noc DUO
Ocena produktu:
Rozmiar
tkanina dzień noc duet
Typ:
Tekstura:
Grupa:
Włókienniczy:
PLN шт.

System dzień noc DUO bez użycia mechanizmów, dzięki cechom konstrukcyjnym nie ma obwodu sterującego na produkcie oraz gzymsu górnego, dzięki takiemu montażowi kurtyna zajmuje minimum miejsca i nie przeszkadza w otwieraniu okiennice. Jest to praktyczny i niezawodny system o różnych możliwościach mocowania, do skrzydeł stałych i otwieranych oraz do okien dachowych z pełnym mocowaniem na górze i na dole. Produkt sterowany jest za pomocą magnetycznego pisaka, który umożliwia zmianę pozycji na dzień lub na noc.

  • maksymalna szerokość: 1400mm;
  • Maksymalna wysokość: 2000mm;
  • Kolor sprzętu: biały;
  • Typ systemu: otwarty;
  • Prowadnice: nie;
  • Mechanizm kontrolny: brak;
  • Strona sterowania: uniwersalny uchwyt magnetyczny;
  • Rodzaj mocowania: zaciski dolne i górne.
Zostaw opinię
Oceń nasz produkt

Recenzje użytkowników:

Rolety dzień noc DUO

Rolety to doskonałe rozwiązanie do regulacji strumienia światła i dekoracji wnętrza pomieszczenia. Ale wśród rolet są też podgatunki, a jednym z nich jest tkanina dzień-noc. Tkanina Zebra to nowoczesna tkanina wielofunkcyjna, która posiada wszystkie zalety klasycznych rolet, a także posiada unikalne cechy użytkowe, niczym konwencjonalne żaluzje poziome. Jaka jest przewaga systemów dzień-noc nad innymi rodzajami zasłon. Jak widać na naszej stronie firany dzielą się nie tylko na rodzaje tkanin, ale również na rodzaje systemów, każdy taki system posiada unikalne cechy użytkowe i przeznaczony jest do okien o różnych szerokościach. Na przykład podczas instalowania systemów otwartych na szerokich oknach istnieją ograniczenia dotyczące maksymalnej szerokości i wysokości produktu, w którym to przypadku wymagany jest duży wybór systemów nie w celu wizualnego rozróżnienia, ale do montażu na różnych typach okien. Ale co zrobić, gdy trzeba zamknąć balkon lub loggię z wieloma otworami świetlnymi, zwłaszcza górnymi naświetlami, które często są szerokie, ale nie wysokie, a kontrola nad takimi zasłonami nie jest wymagana, ponieważ otwierają się bardzo rzadko. Tutaj z pomocą przychodzi system dzień-noc DUO, rozważmy go bardziej szczegółowo. Kurtyna dzień-noc DUO jest swego rodzaju hybrydą różnych systemów i pozwala na montaż zasłon nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Często do montażu systemu wymagana jest niewielka ilość miejsca od listwy przyszybowej do skosów, przestrzeń ta jest niezbędna do zamocowania wsporników z mechanizmami, które wystają poza szerokość tkaniny o 15-20mm. Istnieje kilka możliwości montażu, gdy system nie mieści się na skrzydle, np. można zmniejszyć szerokość kurtyny, w takim przypadku tkanina nie zakryje całkowicie listew przyszybowych i pojawią się boczne szpary. Ale nie jest konieczne instalowanie systemu sterowanego łańcuchem w trudno dostępnym miejscu, w takich przypadkach stosuje się system dzień-noc DUO. Jest to kompaktowa roleta pozbawiona mechanizmów sterujących, dzięki uproszczonej konstrukcji zajmuje mniej miejsca i pozwala na montaż kurtyn nawet w przypadku wąskich listew przyszybowych lub braku miejsca na montaż wspornika. Sterowanie systemem dzień-noc DUO odbywa się za pomocą specjalnego magnetycznego pisaka, który przyczepia się do tkaniny, a sterowanie odbywa się poprzez przesuwanie pasków i zmianę położenia firany na tryb dzienny lub nocny. Jedyną zasadniczą różnicą takiego systemu jest brak możliwości częściowego uchylenia okna, system duo albo reguluje strumień świetlny przesuwając tkaninę, albo jest całkowicie demontowany w

przypadku konieczności uchylenia skrzydła w celu umycia szyby. System DUO wyposażony jest z obu stron w dociski utrzymujące go statycznie w płaszczyźnie skrzydła, co zapewnia montaż na skrzydłach otwieranych bez zacieków tkaniny. Idealna opcja zabudowy np. balkon francuski lub loggia o ograniczonej powierzchni, w którym to przypadku stosuje się połączenie dwóch systemów - dzień noc mini i duo w takim zestawieniu system dzień noc mini pozwala na wygodne sterowanie strumienia świetlnego i całkowicie otwartych okien, a system duo z podobną tkaniną pozwoli na dopełnienie całości obrazu podobnymi tkaninami. Dzięki bogatemu wyborowi kolorów i faktur zasłony dzień-noc doskonale nadają się do montażu na balkonach i loggiach, a także w kuchni, sypialni czy przedpokoju. Dodatkową zaletą rolet materiałowych jest zawsze swobodny dostęp do parapetu, niezależnie od tego, czy zasłona jest odsunięta, czy zamknięta, jest to szczególnie przydatne w małej kuchni, gdy parapet jest kolejnym użytecznym miejscem na zainstalowanie ekspresu do kawy lub mikrofali. Dobrym rozwiązaniem dla duetu dzień noc jest również montaż zasłon na drzwiach, ponieważ system jest zamocowany na całym obwodzie i zajmuje minimalną ilość miejsca, nie będzie zwisać, gdy drzwi są otwarte i ustawione na wentylację. W przypadku stosowania systemów dzień noc mini można również naprawić system za pomocą dodatkowego mechanizmu mocującego „sznurek” w takim przypadku tkanina będzie przesuwać się wzdłuż naciągniętych żyłek i nie będzie się zwisać. Mocowanie sznurka można zamontować, nawet jeśli nie zostało ono dostarczone na początku, w tym celu należy zmierzyć wysokość kurtyny i zamówić zestaw mocujący na naszej stronie internetowej w dziale „akcesoria”. Pielęgnacja rolet dzienna i nocna Główna część tkanin dzień-noc wykonana jest z poliestru ze specjalnymi impregnacjami przeciwpyłowymi. Należy to wziąć pod uwagę podczas czyszczenia i pielęgnacji zasłon. Dzięki impregnacji tkanina nie gromadzi kurzu, ale jeśli mimo wszystko tkanina zmatowiła i chcesz ją odświeżyć, możesz ją przetrzeć miękką gąbką i lekkim roztworem mydła. Użycie silnych detergentów lub duży wysiłek na tkaninie może rozpuścić impregnat przeciwpyłowy i w przyszłości tkaniny będą szybciej zbierać kurz i wymagać częstszego prania, dlatego aby uniknąć takich momentów, lepiej delikatnie przetrzeć firanę bez dodatkowego wysiłku.