0 rzeczy) : 0.00PLN
Rolety Dzień-Noc LUX
Ocena produktu:
Rozmiar
Rodzaj mocowania
Strona kontrolna
Kliknij, aby wybrać tkaninę
Typ:
Tekstura:
Grupa:
Włókienniczy:
PLN шт.

System dzień/noc MINI BESTA LUX przeznaczony jest do rolet wolnowiszących z tkaniną dzień/noc. System wyposażony jest w mechanizmy samoblokujące, które mocowane są na rurze ø17 mm. Jest to praktyczny i niezawodny system z różnymi opcjami mocowania, do skrzydeł stałych i otwieranych, a także do otworów okiennych. Produkty LUX wyposażone są w dodatkowy środek naważający, który zapewnia stabilniejszą pracę systemu.

  • maksymalna szerokość: 1400mm;
  • Maksymalna wysokość: 2000mm;
  • Kolor okuć: biały, brązowy, złoty dąb;
  • Typ systemu: otwarty;
  • Prowadnice: nie;
  • Mechanizm sterujący: łańcuszek;
  • Strona sterowania: lewa/prawa;
  • Rodzaj mocowania: sznurek.
Zostaw opinię
Oceń nasz produkt

Recenzje użytkowników:

Rolety Dzień-Noc LUX

Systemy dzień-noc to kompaktowy i praktyczny produkt do montażu na oknach plastikowych. Zamawiając rolety materiałowe dzień-noc otrzymujesz uniwersalny system ochrony przeciwsłonecznej, który dobierany jest do wystroju Twojego pomieszczenia i doskonale sprawdza się w różnych typach wnętrz. Druga nazwa systemów dzień-noc to zebra, powstała ze względu na właściwości tkaniny w paski, która jest używana w zasłonach. Tkanina składa się z nieprzezroczystych pasków tkaniny i tiulu, które razem tworzą efekt poziomych, naprzemiennych pasów. W systemie tkanina układana jest w dwóch warstwach, z których jedna jest umocowana na stałe, a druga nawijana jest na wałek. Dzięki takiej konstrukcji możliwy jest montaż kurtyny w dwóch pozycjach:

Dzień - tkanina ułożona jest w naprzemienne paski ciemne i przezroczyste. Jednocześnie zasłona przepuszcza większość światła, ale okno pozostaje zamknięte przed wścibskimi spojrzeniami, podobny efekt uzyskuje się stosując tiul, ale nie reguluje on strumienia światła.

Noc - zasłona jest w całości pokryta pasami ciemnej tkaniny i zasłania okno przed światłem słonecznym, podobnie jak rolety. Główna część tkanin nie posiada 100% ściemniania, więc nawet jeśli zasłona jest ustawiona w pozycji "noc" nie tworzy całkowitej ciemności, w zależności od rodzaju tkaniny przepuszcza od 50 do 70% światła światła do pomieszczenia, zatrzymując ciepło promieni słonecznych, co pozwala na nagrzanie mebli w pomieszczeniu.

System dzień-noc LUX to system otwarty bez pudełka i prowadnic. Rolety tego typu doskonale nadają się do montażu na skrzydłach okien plastikowych, jak również na wszelkiego rodzaju otworach.

Projekt – wszystkie produkty dzień-noc dostarczane są w stanie gotowym, po zamontowaniu kurtyna jest w pełni gotowa do eksploatacji i nie wymaga dodatkowych ustawień. Opcje montażu produktów dzień-noc:

Klipsy - jednocześnie w punkcie mocowania instaluje się kilka metalowych klipsów, które przykręca się wkrętami samogwintującymi i w tych klipsach montuje się gzyms systemu gotowego do pracy.

Wkręty samogwintujące - we wspornikach (po 2 w każdym wsporniku) znajdują się 4 otwory na wkręty samogwintujące, za pomocą których produkt mocowany jest do skrzydła okiennego. Jest to bardziej odpowiednia opcja montażu, w której system może wytrzymać maksymalne obciążenia.

Zasłoną steruje się za pomocą mechanizmu łańcuszkowego, czyli aby sterować produktem należy pociągnąć za łańcuszek, który z kolei przewija mechanizm sterujący. Z kolei mechanizm obraca wałek z tkaniną, który opuszcza lub podnosi firankę. Podczas sterowania kurtyną należy przyłożyć siłę, z jaką ciągnie się łańcuch i ta siła jest przenoszona na wsporniki systemowe. W przypadku złego mocowania lub montażu na taśmę dwustronną można łatwo oderwać cały system od okna, dlatego zalecamy mocowanie wszystkich produktów tylko za pomocą wkrętów samogwintujących i nie korzystanie z innych opcji montażu.

Mocowanie dolne - przy składaniu zamówienia firanę można dodatkowo wyposażyć w system mocowań, który przytrzymuje dolną część tkaniny i nie pozwala na zwisanie firany. Zalecamy montaż zatrzasków na skrzydłach otwieranych, ponieważ można je ustawić w trybie wentylacji, a kurtyna będzie wisieć swobodnie bez mocowania.

Cechy serii LUX - dzień-noc LUX są wyposażone w dodatkowy środek obciążający, który jest instalowany oprócz głównego i zapewnia dodatkowe napięcie tkaniny. Dzięki podwójnemu dociążeniu kurtyna nie będzie się zwieszać nawet przy silnych podmuchach wiatru. Taka waga nie zmniejsza funkcjonalności systemu i pozwala na zamontowanie dodatkowego mocowania.

Materiały do ​​systemów produkcyjnych

W produkcji systemów dzień-noc wykorzystywane są takie materiały jak plastik i aluminium. Wsporniki i mechanizmy wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, a ciężarki i elementy zasilające z aluminium. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów nawet plastikowe wsporniki wytrzymują dość duże obciążenia. Systemy i tkaniny mają własne tolerancje szerokości i wysokości. Tkanina ma swój własny ciężar, a jej gęstość może nie do końca się zwinąć lub zbytnio obciążyć system, co jest obarczone szybkim zużyciem mechanizmów. Dlatego jako producent ograniczamy dopuszczalne parametry układów, które mogą mieć wpływ na działanie produktu.

Tkaniny dzień-noc

Często tkaniny w 100% poliestrowe są używane w systemach dzień-noc. Takie tkaniny sprawdziły się na rynku, mają wiele odmian kolorystycznych i faktur, a przy podgrzewaniu nie wydzielają szkodliwych substancji, co jest bardzo ważne, ponieważ zasłona często się nagrzewa będąc na oknie. Wszystkie tkaniny na zasłony dzień-noc są dodatkowo impregnowane specjalnymi związkami antystatycznymi i pyłofobowymi, które ułatwiają pielęgnację tkaniny.

Konserwacja kurtyn dzień-noc

Jak wspomniano wcześniej, tkanina jest już odporna na kurz, co oznacza, że ​​nie będzie się na niej gromadzić kurz, ale nadal może się zabrudzić, więc czasami wymaga trochę pielęgnacji. Do czyszczenia zasłon dzień-noc użyj miękkiej szczotki lub wilgotnej gąbki. Jeśli kurz jest powierzchowny, można go łatwo strącić z tkaniny za pomocą pędzla. Jeśli zanieczyszczenie jest poważniejsze, należy użyć gąbki zamoczonej w łagodnym roztworze mydła. Nie zaleca się moczyć tkanin, dlatego w miarę możliwości lepiej nie używać środków czyszczących. Stanowczo nie zaleca się również używania silnych środków czyszczących na bazie chloru lub środków ściernych, w przeciwnym razie można łatwo uszkodzić tkaninę lub zetrzeć impregnaty ochronne.

Jak wybrać zasłony do różnych pomieszczeń

Jasne odcienie żółci, pomarańczy i zieleni dobrze

sprawdzają się w jadalni lub kuchni. Takie odcienie poprawiają nastrój i poprawiają apetyt.

W sypialni pierwszeństwo powinny mieć lekkie tkaniny wzorowane na wystroju wnętrz. Jeśli styl jest wystarczająco jasny, można go uzupełnić czerwonymi lub niebieskimi zasłonami, ale jeśli sypialnia jest klasyczna w jasnych, kojących kolorach, nie zaleca się instalowania kontrastowych zasłon, aby nie przeciążać wnętrza.

W salonie zastosowano szeroką gamę odcieni, aż po tkaniny z wzorami i fakturami. Zasłony w salonie są również dobrane do wnętrza, a mianowicie kolor tapety i mebli. Jeśli używałeś już jasnych kolorów, możesz je uzupełnić zasłonami lub rozjaśnić pomieszczenie za pomocą kurtyn świetlnych. Z drugiej strony, jeśli chcesz dopasować firany do koloru tapety i nie skupiać się na nich, nadal powinieneś wybierać tkaniny, które różnią się o kilka tonów w jaśniejszym lub ciemniejszym kierunku, tak aby firana różniła się od koloru ścian. To standardowe posunięcie projektantów, które pozwala wizualnie rozróżnić poszczególne elementy wnętrza.

W pokoju dziecinnym dobrze sprawdzają się zasłony w jasnych kolorach, które zachwycą dziecko. Jeśli nie możesz zdecydować się na tkaninę, zawsze możesz wydrukować swój wizerunek na zasłonach. Na przykład ulubiona postać z kreskówki lub jasne abstrakcyjne rysunki, to nada zasłonom wyjątkowości i otworzy nowe możliwości aranżacji pokoju.

Do biura za wybór prostych, niedrażniących odcieni uważa się klasyczny, jasnoniebieski lub różowy, jeśli we wnętrzu zastosowano podobne kolory, ale jeśli biuro jest utrzymane w prostym stylu, zaleca się biel lub szarość.

Zalecenia dotyczące wyboru zasłon dzień-noc

Ustal wcześniej rozmiar i typ okien, ponieważ jest to pierwsza rzecz, która wpływa na konfigurację systemu. W zależności od wielkości okien dobierany jest rodzaj systemu. Na naszej stronie zaprezentowane są wszystkie popularne typy systemów, które pozwalają na zamknięcie otworów o dowolnej wielkości. Wszystkie systemy montowane są w różnych płaszczyznach, np. na skrzydle, wewnątrz otworu okiennego, a także na ścianie i suficie. Bardziej szczegółowe instrukcje dostępne są na naszej stronie internetowej w działach pomiarów i instalacji.

Cechy instalacji systemów dzień-noc

Standardowe instrukcje pomiaru firan mówią, że pomiary należy wykonywać w części blokującej listew przyszybowych. I słusznie, ale w dzień-noc istnieje wyjątkowy rodzaj montażu, w którym ciemne pasy na sąsiednich drzwiach będą ułożone symetrycznie w jednej linii, co dopełni wnętrze. Nie jest konieczne przestrzeganie symetrii, w razie potrzeby zasłony są instalowane bez problemów zgodnie z instrukcją i nie wpływa to na funkcjonalność produktu, ale symetria wygląda o wiele bardziej zwięźle i przyjemnie dla oka, dlatego doświadczeni specjaliści starają się zapewnić maksymalny możliwy zbieg pasków dla każdego okna. Symetryczne zasłony szczególnie dobrze prezentują się na balkonach i loggiach, gdy wszystkie tkaniny są na tej samej wysokości i uzyskuje się perfekcyjny wizualnie wygląd. Aby zamontować firany z symetrią pasów, wystarczy wykonać jedną prostą czynność – dostosować wysokość kurtyny. Podczas produkcji wszystkie produkty są dostosowywane w taki sposób, aby po całkowitym zamknięciu kurtyny znajdowała się ona w pozycji „nocnej”; i całkowicie zamknął okna przed światłem i wścibskimi oczami. Aby pasy pasowały, wystarczy ustawić gzymsy na tym samym poziomie i wskazać taką samą wysokość kurtyn na wszystkich skrzydłach. Np. jeśli w pobliżu jest żaluzja i skrzydło otwierane to oba mierzone są wzdłuż części zamykającej listew przyszybowych, natomiast skrzydło otwierane będzie najprawdopodobniej o 10 cm mniejsze od żaluzji, więc dodajemy do tego 10 cm tak, aby wysokość była taka sama dla wszystkich skrzydeł. Ważna uwaga, przy pomiarze symetrii listew należy montować gzymsy na tym samym poziomie, w przeciwnym razie przy montażu na listwach przyszybowych kurtyna na otwartym skrzydle będzie dłuższa niż to konieczne.

Wybór tkaniny

Jednym z trudnych etapów jest wybór tkaniny, są one podzielone według segmentów cenowych, ale to nie zawsze ułatwia wybór, ponieważ nawet w seriach budżetowych jest ponad 200-300 tkanin o różnych odcieniach i fakturach . Aby uprościć wybór tkaniny według kosztów, zalecamy skorzystanie z naszego kalkulatora online, w którym można łatwo określić wymagane wymiary produktu i natychmiast zobaczyć gotowy koszt. Dzięki temu przy zmianie tkanin od razu zobaczysz koszt gotowego produktu i jego ostateczny koszt. Jeśli chodzi o dobór materiału, to większość tkanin to 100% poliester, a na ich cenę wpływa stopień skomplikowania wzoru i faktury, a także gęstość oczka. W budżetowym segmencie cenowym przezroczysta część tkaniny składa się z gęstej siatki z dużymi komórkami. Z drugiej strony w segmentach średnich i drogich siateczka wygląda jak bardzo delikatny i przyjemny w dotyku tiul.

Dostawa zasłon dzień-noc realizowana jest przez przewoźnika «Nova Poshta» do dowolnego oddziału. Składając zamówienie należy pamiętać, że niektóre schowki nie przyjmują ładunków dłuższych niż 1200mm, dlatego do przestrzeni ładunkowej należy zamówić zasłony o szerokości gzymsu większej niż 1200mm.